Kategórie
 
 
 
 
 
Zdravie

Vyhláste vojnu zubnému kazu

Zubný kaz je azda jedným z najrozšírenejších ochorení na našej planéte a nepochybne patrí aj ku tým bolestivejším. Za jeho vznikom stojí viacero faktorov, no tým najhlavnejším je nedostatočná alebo aj žiadna ústna hygiena, dôsledkom ktorej dochádza k usadzovaniu zubného povlaku a šíreniu baktérií. Čo môžeme urobiť preto, aby sme sa tejto nepríjemnosti vyhli?

Zdravie

Svetový deň umývania rúk

15. október je každoročne dňom, keď si pripomíname Svetový deň umývania rúk. Ide o úkon, ktorý sa nám zdá možno až trošku banálny a mnohí ho vykonávajú.

Zdravie

Čisté ruky - základ zdravia!

Všade čítame, ale aj vieme od útleho detstva, aké dôležité je, umývať si ruky. Áno, už ako malé deti sme žmolili ten smradľavý, popraskaný „kameň“ a snažili sa ho vypláchnuť s nádejou, že mama kúpi konečne to mydlo z reklamy. Stále mám v živej pamäti, ako nado mnou stála mama s prísnou tvárou a nechávala ma drhnúť si ruky, lebo som sa znova rýpala v sídliskovom piesku, z ktorého mali pouličné mačky toaletu.

Zdravie

Ako si správne čistiť zuby

O čistení zubov počúvame už odmalička. Rodičia a neskôr zubári nám prízvukovali, že o zuby sa máme starať neustále, inak o ne prídeme. Pravidelným čistením je možné predísť rozličným problémom, ako je napríklad zubný kameň, zubný kaz, paradentóza a mnohé ďalšie. Nehovoriac už o tom, že každý z nás túži po úsmeve, pri ktorom by odhalil dva rady dokonalých bielych zubov. Položme si však otázku – kto z nás naozaj vie, ako si správne čistiť zuby? Ak si nie ste istí, či to robíte tak, ako sa má, práve vám sú určené nasledovné riadky.

Zdravie

Veľký test opaľovacích krémov

Opaľovacie krémy sú dostupné v každej drogérii, lekárni či dokonca v supermarkete. Mnohí z nás sa domnievajú, že tie, ktoré sú ponúkané v lekárňach sú kvalitnejšie. V skutočnosti však nejeden test opaľovacích krémov dokázal opak. Vybrali sme pre vás výstupy z viacerých recenzií, testov a hodnotení, ako aj najlepšie výsledné produkty.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia
Potrebujete poradiť?Potrebujete poradiť?