Kategórie
 
 
 
 
 

Naše rady a tipy ako prať

 
 
Pranie

Ariel či Persil?

Toto je otázka s ktorou sa stretávam najčastejšie. V závese s otázkou, gél, či prášok? Nuž, pokúsme sa tomuto povenovať.

Pranie

Ako správne dávkovať prací prostriedok?

„No jasné, kedy inokedy? „ To bol môj žalostný výkrik po návrate z dovolenky. Samozrejme, že sa nám pokazila práčka. Hora prádla veľkosti hory Pantokrator na mňa zízala a hrozba ručného prania ma privádzala k šialenstvu. Podľa regulí môjho otca prosím o trocha paniky som začala behať po dome a spomínať všetkých gréckych bohov.

Pranie

Pracie gély Fewa sa oplatí poznať

Pracie gély Fewa sú tradičné pracie prostriedky od firmy Henkel, ktoré boli uvedené na trh už v roku 1954. V Nemecku, Českej republike a u nás na Slovensku sa tieto pracie gély predávajú pod značkou Perwoll. Čiže pracie gély Fewa sú u nás známe pod značkou Perwoll. V dnešnom článku vám chceme tieto gély na pranie bližšie predstaviť a priblížiť.

Pranie

Kedy používať aviváž a kedy radšej nie?

V dobe automatických práčok je pranie bielizne výrazne jednoduchšie ako v minulosti. Všetci chcú, aby bola bielizeň krásne čistá a voňavá. A tak sme si zvykli používať aviváž pri každom praní, aby sme umocnili vôňu bielizne na dlhšiu dobu a zaistili jej príjemnú hebkosť. Sú však prípady, kedy je použitie aviváže vhodné a naopak, kedy sa neodporúča. Na aké materiály nie je aviváž vôbec vhodná a kedy by ste ju mali používať?

Pranie

Ako prať rifle tak, aby vydržali čo najdlhšie?

Rifle patria medzi obľúbené kúsky každého šatníka. Určite aj vy sami máte svoje obľúbené rifle na ktoré nedáte dopustiť. Práve, keď si ich chcete obliecť na večeru s priateľom zistíte, že sú už akési vyšúchané, nemajú svoj tvar a farbu ako predtým. Ako to vaša známa robí, že jej rifle sú stále také krásne? Bohužiaľ, je to pravdepodobne spôsobené tým, že neviete, ako sa o džínsy starať. Poďme si preto ukázať ako prať rifle tak, aby vám vydržali čo najdlhšie.

Pranie

V čom sú rakúske a nemecké pracie prášky i gély lepšie

Aj vy patríte medzi spotrebiteľov, ktorí sú presvedčení, že kvalita predávaných výrobkov u nás a v Nemecku či Rakúsku je rozdielna? Prebehlo už množstvo testov, v ktorých boli preukázateľne zistené rozdiely v identických potravinách a prípravkoch - v drvivej väčšine v prospech zahraničných produktoch. Zaujíma vás, v čom sú pracie prášky a gély z Rakúska a Nemecka lepšie oproti tým slovenským?

Pranie

Dovážeme pracie prášky, aviváže a drogériu aj z Nemecka

O tom, aká kvalitná je nemecká drogéria, už zrejme všetci dobre viete. Tieto produkty, predovšetkým pracie prostriedky a aviváže, si vďaka svojim vynikajúcim výsledkom získali stále miesto v mnohých domácnostiach. A keďže sa o ich výsledkoch presviedča čoraz viac a viac ľudí, záleží nám na tom, aby ste ich kúzlo objavili aj vy. Práve preto sme rozšírili svoj sortiment a presťahovali sa do nových priestorov a otvorili výdajňu. Neustále na sebe pracujeme, aby sme vyhoveli aj tým najnáročnejším zákazníkom.

Pranie

Prečo je dobré striedať prášok a prací gél pri praní?

Rozdiely vo vhodnosti používania pracieho prášku alebo gélu pre daný druh bielizne majú svoje opodstatnenie. Nejde len o to, že prášok sypeme do dávkovača v práčke a gél väčšinou odmeriavame v nádobke a potom ho dáme priamo medzi bielizeň. Pri praní je dôležité si uvedomiť, že každá forma pracieho prostriedku je určená na niečo iné. Ak teda chcete dosiahnuť optimálne výsledky, prečítajte si, za akých okolností je vhodné použiť prášok a kedy je, naopak, na mieste naliať do práčky prací gél.

Pranie

Ako a prečo je dobré prejsť na ekologické pranie

Spôsob, akým perieme svoje veci, nemá vplyv len na ich trvácnosť a vzhľad, ale aj na naše zdravie a životné prostredie. Ekologické pranie je vhodné pre tých, ktorých po použití bežných pracích prostriedkov trápi alergická reakcia, pre mamičky s malými deťmi, majiteľov čističiek odpadových vôd, ako i pre ekologické domácnosti.

Pranie

Poznáte tieto skvelé tipy, ako vyčistiť biele tenisky?

Biele tenisky patria k nesmrteľnej klasike, ktorá v žiadnej skrinke na topánky jednoducho nesmie chýbať. Môžete ich nosiť prakticky denne – čo však potom, keď stratia svoju žiarivú bielosť? Či chcete, či nechcete, čoskoro sa na nich objavia fľaky a špina, ktorá neobíde ani šnúrky. Preto sme pre vás pripravili tipy, ako vyčistiť tenisky tak, aby vyzerali opäť ako nové.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia