Kategórie
 
 
 
 
 
Krása

Ako sa správne postarať o pokožku v zime?

Ako sa správne postarať o pokožku v zime?

Zima je pre pleť na tvári náročným obdobím. Pôsobenie mrazu, studeného vetra a náhle zmeny teploty pri prechode do vykúrenej miestnosti - to všetko prispieva k jej vysúšaniu. Prinášame vám preto niekoľko tipov, ako sa správne postarať o pokožku v zime.

Krása

Čo na suché ruky? Doprajte úľavu suchým rukám aj počas zimy.

Suchá, praskajúca pokožka na rukách vie byť veľmi nepríjemná. Okrem toho, že vysušené ruky sú drsné a nepríjemné na dotyk, popraskaná koža na prstoch ruky je aj veľmi bolestivá a citlivá. Najmä blížiace sa zimné mesiace sú obdobím, ktoré predstavuje pre pokožku zvýšené nároky na hydratáciu. Prečo je to tak a čo na suché, popraskané ruky pôsobí najlepšie, sa dozviete v dnešnom článku.

Krása

Ako na vlasy?

Pamätám si, že ako dieťa výber šampónu bol jednoduchý. V rodine blonďákov to bol vždy ten žltý šampón. Sestra ako jediný zástupca tmavovlasej odnože mala šampón bordový. Sem tam, sa utrel taký zelený-žihľavový, ktorý som ako dieťa odmietala, lebo starší brat –  toho času v prebiehajúcej puberte, ma nahuckal, že je to saponát na riady a zafarbí mi vlasy na zeleno.

Krása

A JE TU ZNOVA LETO!

Po roku je to tu znova. Slnko páli ako blázon, vonku sa nedá vydržať. Bojovať s ním nemá význam. Indiánsky rituál zaháňania slnka zrejme funguje len Indiánom, lebo nám doma akurát tak začmudil steny.  „Slnko stoj!“ Môj ranný výkrik a pokus o napodobenie Paľa Drapáka akurát plaší pouličnú zver, ktorá sa snaží ukoristiť niečo zo smetného koša. A ako to tá Nasťa zahrala na slnko, že zašlo , to neviem, ale rada by som sa priučila.

Krása

Nivea krém, telové mlieko od A po Z

Každá pokožka potrebuje pravidelnú starostlivosť, ale každá vyžaduje rozdielnu pozornosť. Niekto má príliš suchú pokožku, niekto zase veľmi mastnú. Aj deti potrebujú úplne inú starostlivosť o pokožku ako dospelí. Preto pri používaní akýchkoľvek produktov by ste mali vedieť, ktoré sú pre ňu najvhodnejšie a čo jej momentálne chýba. Ak je pokožka suchá, tak ju treba premastiť i vyživiť a ak je mastná, treba ju hydratovať. Osvedčeným domácim prípravkom sa stal práve Nivea krém a telové mlieko.

Krása

Ako sa starať o vlasy počas leta?

Leto je obdobím, na ktoré mnohí z nás netrpezlivo čakajú. Zároveň je však potrebné, aby sme sa počas letných mesiacov o seba viac starali. Slnko, chlórovaná alebo morská voda, vietor a piesok majú na našu korunu krásy doslova ničivé účinky. Ako sa teda postarať o vlasy v lete? Prinášame vám osvedčené rady a tipy, ktoré vám pomôžu zabezpečiť vlasom ochranu a regeneráciu počas horúcich letných dní.

Krása

Zničené a rozštiepené končeky vlasov - príčiny a tipy na odstránenie

Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy a ozdobou každej ženy. Sú prvé, čo si všetci na žene všimneme. Každá žena chce, aby jej vlasy boli krásne, lesklé a zdravé. Lenže na kvalitu vlasov vplýva množstvo faktorov a tak bohužiaľ veľmi bežnou skutočnosťou sú zničené vlasy, bez lesku a dokonca rozštiepené končeky vlasov. Aké sú príčiny a ako tieto zničené končeky odstrániť?

Krása

Bielenie zubov doma – ako na to?

Kto by netúžil po žiarivo bielych zuboch, ktoré nielen, že skrášľujú úsmev, ale zároveň pôsobia sviežo a mladistvo? Vybieliť si zuby u zubára či dentálnej hygieničky je síce bezpečné a spoľahlivé, no tiež finančne náročné. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa mnohí rozhodnú pre bielenie zubov doma a použijú pri tom prostriedky, ktoré sú bežne dostupné. Ak aj vy snívate o oslnivom úsmeve a hľadáte najlepší spôsob, ako ho dosiahnuť, prečítajte si, aké možnosti máte k dispozícii.

Krása

Viete, aký gél použiť na sprchovanie v lete? Prezradíme vám, ktoré sú najlepšie

Leto je tu a s ním dorazili aj vlny horúčav. V dusnom vzduchu každému dobre padne príjemné osvieženie. A čo môže byť lepšie ako sprchovanie vlažnou vodou? Spojte príjemné s užitočným a použite pri tom sprchový gél, ktorý okrem príjemnej vône upokojí a hydratuje namáhanú pokožku. Preskúmali sme testy a vybrali tie najlepšie sprchové gély. Pozrite sa, ktoré sa umiestnili najvyššie.

Krása

Trápi vás nadmerné potenie? Vyskúšajte tipy, ktoré vám pomôžu

O potení je známe, že ho významne ovplyvňujú faktory, ako sú dedičnosť, obezita, oblečenie či prítomnosť toxínov v tele. Hyperhidróza, nazývaná aj nadmerné potenie, sa však vôľou ani zmenou návykov ovplyvniť nedá. Ide totiž o chronické ochorenie, ktoré môže viesť až k vzniku emocionálnych a sociálnych problémov. Našťastie, dnes už poznáme viacero možností, ako takéto nadmerné potenie zmierniť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia