Kategórie
 
 
 
 
 
Domácnosť

Ako vyčistiť mriežku z rúry

Nie je žiadnym tajomstvom, že mriežka v rúre dostáva opakovaným používaním poriadne zabrať. Poznáme to všetci, občas niečo vytečie, prihorí alebo len postupom času „zájde“. Hoci sa odstránenie všetkých nečistôt javí ako neľahká úloha, nemusí to tak byť. Poradíme vám, ako vyčistiť mriežku rúry tak, aby opäť vyzerala ako nová. A dokonca bez námahy.

Domácnosť

Ako zmäkčiť tvrdú vodu

Vedeli ste, že už 3 milimetre vodného kameňa dokážu znížiť výkonnosť práčky až o 20 - 30%? Presne tak. Ohrev vody sa vďaka nánosom predlžuje, dôsledkom čoho sa logicky zvyšuje aj spotreba elektrickej energie. Vinníkom je tvrdá voda. Je to aj váš problém? Nebojte sa, nie ste v tom sami. Tvrdá voda totiž spôsobuje problémy väčšine domácností na Slovensku.

Domácnosť

Ako odstrániť zápach z umývadla

Zápach, ktorý sa šíri z umývadla v kúpeľni, môže poriadne znepríjemniť bežné činnosti, ako je napríklad aj umývanie zubov. A oveľa horšie je, ak sa tento problém vyskytne v kuchyni. Veď kto by si už rád pochutnával na výbornom jedle, ak sa z kuchynského drezu šíri hnilobný pach? Ak neviete, ako odstrániť zápach z umývadla, nechajte sa inšpirovať našimi radami.

Domácnosť

Ako odstrániť zápach z chladničky

Aj vás trápi zápach z chladničky? Môžu za to niektoré druhy potravín a jedál, ale tiež neporiadok, baktérie a zabudnuté zvyšky pokrmov. Poradíme vám jednoduché tipy, vďaka ktorým sa stane nepríjemný smrad chladničke minulosťou.

 

 

 

Domácnosť

Ako čistiť a odvápniť kávovar

Zatuchnutá, horká káva z kávovaru nemusí byť spôsobená len nekvalitnou kávou. Rovnako totiž môže byť príznakom zaneseného stroja. Podobne je to aj v prípade poklesu prietoku vody a dlhšej prípravy kávy, ktoré zapríčiňuje usadený vodný kameň. Vieme, že domáce modely by sme mali čistiť minimálne raz za týždeň, podľa toho, ako často prístroj používame. Dôležitým pravidlom totiž je, aby bolo čistenie dôsledné a pravidelné. Prečítajte si návod, ako odvápniť kávovar a efektívne vyčistiť všetky zvyšky.

Domácnosť

Praktické rady ako vyčistiť sedačku rýchlo a jednoducho

Vianoce sú za dverami a čas veľkého upratovania sa neúprosne blíži. Umývate okná, utierate lustre, tepujete koberce...Čistenie sedačiek však odkladáte tak dlho, ako sa len dá. Pritom sa nejedná o nič také, čo by ste nezvládli. Prečítajte si šikovné tipy, ako vyčistiť sedačku či ako odstrániť žuvačku zo sedačky, ktoré určite využijete.

Domácnosť

10 rakúskych prostriedkov, ktoré Slováci nakupujú najčastejšie

O dvojakej kvalite produktov vo východnej a západnej Európe sa nahlas šepkalo roky, pokým sa to úplne neprevalilo koncom toho minulého. A tak sme sa oficiálne dozvedeli to, čo sa po dlhé roky považovalo za verejné tajomstvo. Zahraniční výrobcovia vyrábajú a dodávajú do iných krajín rôzne variácie a zloženia svojich výrobkov. Takže pod tou istou značkou, v rovnakom obale a od toho istého výrobcu sa nájdu potraviny, kozmetika, či iný drogistický tovar s odlišným zložením.

Domácnosť

Osviežovače do bytu - rozvoňajte si váš byt

Aj vy hľadáte spôsob ako dodať svojmu bytu sviežosť a príjemnú atmosféru? Vône do bytu majú vplyv nielen na náladu, ale dokážu tiež pozitívne ovplyvňovať zdravie človeka, čo potvrdzuje aj aromaterapia. Ako docieliť, aby ste neustále cítili príjemnú vôňu, ktorá vám vždy vylepší náladu? A aké vône sú vhodné do spálne alebo na toaletu? Poďme si v skratke rozobrať osviežovače do bytu.

Domácnosť

Čistiace prostriedky, ktoré budete pred Vianocami potrebovať

Rok prešiel ako voda a opäť nás čakajú najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Práve počas nich sa stretneme v kruhu blízkych a vychutnáme si spoločné chvíle. Obdobie pred Vianocami je však veľmi často spojené so stresom, keďže potrebujeme zariadiť množstvo vecí. Nakúpiť darčeky, potraviny, gazdinky už v predstihu vypekajú vianočné pečivo a akosi sme si už zvykli, že pred sviatkami je potrebné poriadne poupratovať celú domácnosť.

Domácnosť

Urobte si doma pravú vianočnú atmosféru

Vianoce sú už pred dverami a všetci, malí i veľkí sa nemôžu dočkať. Ak už upratovanie, zháňanie darčekov, nákupy máte za sebou, tak nič nebráni tomu, aby ste si domov krásne vyzdobili a urobili si pravú vianočnú atmosféru. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a pripravte sebe aj vašim blízkym nezabudnuteľné Vianoce.

Domácnosť

Ako na pleseň v byte

Nikdy sa nekončiaci boj s plesňou je nepríjemnou skutočnosťou v mnohých domácnostiach. Nestačí, že zaplesnené miesta pôsobia odpudzujúco a zanedbane. Spóry plesní, ktoré sa z nich uvoľňujú do ovzdušia, totiž môžu obsahovať jedovaté mykotoxíny a tak priamo ohrozovať zdravie obyvateľov. Okrem upchatého nosa môže byť pleseň zodpovedná aj za bolesť hlavy, kožné problémy, svrbenie očí, kýchanie alebo ťažkosti s dýchaním. Zbavte sa plesní raz a navždy a užívajte si so svojimi najbližšími zdravé a pekné bývanie. Poradíme vám, ako na to.

Domácnosť

Ako rýchlo a jednoducho umyť žalúzie po zime

Umytie okien je výzva pre každú gazdinku, no vyčistenie zájdených žalúzií sa už považuje za umenie. Vrstva prachu a zložitá manipulácia túto prácu rozhodne neuľahčujú, preto sme sa podujali prispieť niekoľkými overenými radami. Vyskúšajte umyť žalúzie podľa našich skvelých tipov a uvidíte, že odteraz už nebudete hľadať iný spôsob.

Domácnosť

Zabráňte prechladnutiu domácim upratovaním

Hoci ide o dve zdanlivo nesúvisiace témy, nedostatočné alebo nesprávne upratovanie môže byť nepriamo zodpovedné za častú chorľavosť. Baktérie a vírusy sú totiž schopné prežívať a množiť sa na miestach, kde by ste ich určite nečakali. Nezľaknite sa však, máme pre vás skvelé rady, ako upratovať po chorobe.

Domácnosť

Zistili sme, ako odstrániť silikón bez námahy

Silikón je nenahraditeľný pomocník v domácnosti, na stavbe či pri rekonštrukcii. Časom sa však opotrebúva, prípadne sa zanesie plesňou a je potrebné ho odstrániť. Nie je to však také jednoduché. Rovnako môže byť problém s odstraňovaním zvyškov silikónu na rôznych materiáloch po jeho aplikácii. Preto sme sa rozhodli, že pre vás zozbierame najlepšie tipy, ako odstrániť silikón. Vyskúšajte ich a odolné zvyšky vám viac nebudú robiť starosti.

Domácnosť

Naučte sa, ako sa starať o umývačky riadu

Umývačky riadu musia denne zvládať množstvo riadu, ktoré doň naukladáme. Často pritom ide o výzvy v podobe prischnutých či pripálených zvyškov jedla alebo rozličné usadeniny v nádobách. Aby výsledky umývania splnili očakávania, je nevyhnutné dopriať umývačkám potrebnú starostlivosť. Tu patrí aj správne čistenie umývačky riadu či výber čistiacich prostriedkov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia
Potrebujete poradiť?Potrebujete poradiť?