Infobar icon

V Bratislave využívame vlastného kuriéra Michala. Tovar Vám bude voziť v poobedňajších hodinách v dňoch pondelok / streda / piatok. Na výdajni v Bratislave už môžete platiť platobnou kartou :)

Kategórie
 
 
 
 
 

myAustria magazín

Dobrá rada nad zlato. V myAustria magazíne sa dozviete, ako sa jednoducho popasovať s bežnými problémami nielen v domácnostiach, ale aj vo veľkých prevádzkach, kde čistota a hygiena je kľúčovým prvkom biznisu. Inšpirutje sa najnovšími trendami, nápadmi či návodmi pre účinnejšie pranie a čistenie. Špeciálna rubrika určená mamičkám ponúka rady a tipy pre každodennú starostlivoť o bábätká a deti. Ak hľadáte návod na odstránenie škvŕn po červenom víne, vyčistenie práčky, žehlič  či inú radu  z kategórie Ako sa to robí... sekcia DYI je tu pre vás aj s jednoduchými postupmi, ktoré hravo zvládnete.

 
 
 
 
Napísal Natália Križalkovičová
DYI - návody

Užitočné rady a tipy ako vyčistiť autosedačky

Poznáme to všetci, stačí aj malá chvíľka nepozornosti a káva, zmrzlina či majonéza z bagety skončí na sedačke nášho auta. Svoje o tom vedia najmä rodičia malých detí. Ako to už býva zvykom, nie vždy tieto nevábne škvrny máme príležitosť okamžite vyčistiť. Tie potom zaschnú a ich neskoršie odstraňovanie vie byť poriadne náročné. Nemusí to tak byť. Ukážeme vám, ako vytepujete sedačky v aute rýchlo a jednoducho.

 

Napísal Natália Križalkovičová
DYI - návody

Ako vyčistiť striebornú retiazku či prsteň

Nie je žiadnym tajomstvom, že strieborné retiazky, náramky, ale aj prstene či náušnice časom černejú. Vinníkom je sulfid strieborný. Ak bojujete s rovnakým problémom, rozhodne nezúfajte. Prezradíme vám hneď niekoľko spôsobov, vďaka ktorým bude čistenie striebornej retiazky či prsteňa doslova hračka. Poďme na to.

Napísal Natália Križalkovičová
Zdravie

Ako si správne umývať ruky, aby boli naozaj čisté

V ostatnej dobe z každej strany počúvame, ako veľmi často by sme si mali umývať ruky. Je to totiž jedno z úplne základných opatrení pred šírením nebezpečných vírusov a baktérií. Na to, aby bolo toto umývanie naozaj účinné, je nevyhnutné dodržať pár základných pravidiel. Poďme sa spolu pozrieť na to, ktoré to sú.
 

Napísal Natália Križalkovičová
Zdravie

Ako čistiť zuby medzizubnou kefkou

Svetová organizácia stomatológov vyhlásila 20. marec za Svetový deň ústneho zdravia. Zubné zdravie sa pritom odvíja od toho, koľko starostlivosti ústnej hygiene venujete.  Zuby si pritom nestačí len ráno a večer vyčistiť, dostatočnú pozornosť by ste mali venovať aj medzizubným priestorom.

Napísal Natália Križalkovičová
Domácnosť

Ako čistiť žalúzie rýchlo a jednoducho

Aj vám čistenie žalúzií spôsobuje nemalé problémy? Zabijete ním hodiny času a výsledok takmer vôbec nie je vidieť? Nie ste v tom sami. Poradíme vám, ako vyčistiť vnútorné žalúzie bez toho, aby ste zošediveli.

Napísal Natália Križalkovičová
Domácnosť

Je tu jarné upratovanie

Konečne prišla tak dlho a túžobne očakávaná jar. Prvé teplejšie slnečné lúče nás síce lákajú nielen von, momentálna situácia nám však radí radšej zostať doma. Využite čas strávený doma efektívne a pustite sa do jarného veľkého upratovania. Že neviete, ako na to? S našimi praktickými radami to určite zvládnete. 

Napísal Branislav Lipan
Domácnosť

Ako vyčistiť mriežku z rúry

Nie je žiadnym tajomstvom, že mriežka v rúre dostáva opakovaným používaním poriadne zabrať. Poznáme to všetci, občas niečo vytečie, prihorí alebo len postupom času „zájde“. Hoci sa odstránenie všetkých nečistôt javí ako neľahká úloha, nemusí to tak byť. Poradíme vám, ako vyčistiť mriežku rúry tak, aby opäť vyzerala ako nová. A dokonca bez námahy.

Napísal Eva Lednárová
Domácnosť

Ako zmäkčiť tvrdú vodu

Vedeli ste, že už 3 milimetre vodného kameňa dokážu znížiť výkonnosť práčky až o 20 - 30%? Presne tak. Ohrev vody sa vďaka nánosom predlžuje, dôsledkom čoho sa logicky zvyšuje aj spotreba elektrickej energie. Vinníkom je tvrdá voda. Je to aj váš problém? Nebojte sa, nie ste v tom sami. Tvrdá voda totiž spôsobuje problémy väčšine domácností na Slovensku.

Napísal Terka Lipanová
Zdravie

Vyhláste vojnu zubnému kazu

Zubný kaz je azda jedným z najrozšírenejších ochorení na našej planéte a nepochybne patrí aj ku tým bolestivejším. Za jeho vznikom stojí viacero faktorov, no tým najhlavnejším je nedostatočná alebo aj žiadna ústna hygiena, dôsledkom ktorej dochádza k usadzovaniu zubného povlaku a šíreniu baktérií. Čo môžeme urobiť preto, aby sme sa tejto nepríjemnosti vyhli?

Napísal Eva Lednárová
Domácnosť

Ako odstrániť zápach z umývadla

Zápach, ktorý sa šíri z umývadla v kúpeľni, môže poriadne znepríjemniť bežné činnosti, ako je napríklad aj umývanie zubov. A oveľa horšie je, ak sa tento problém vyskytne v kuchyni. Veď kto by si už rád pochutnával na výbornom jedle, ak sa z kuchynského drezu šíri hnilobný pach? Ak neviete, ako odstrániť zápach z umývadla, nechajte sa inšpirovať našimi radami.

Napísal Terka Lipanová
Krása

Ako sa správne postarať o pokožku v zime?

Zima je pre pleť na tvári náročným obdobím. Pôsobenie mrazu, studeného vetra a náhle zmeny teploty pri prechode do vykúrenej miestnosti - to všetko prispieva k jej vysúšaniu. Prinášame vám preto niekoľko tipov, ako sa správne postarať o pokožku v zime.

Napísal Eva Lednárová
Domácnosť

Ako odstrániť zápach z chladničky

Aj vás trápi zápach z chladničky? Môžu za to niektoré druhy potravín a jedál, ale tiež neporiadok, baktérie a zabudnuté zvyšky pokrmov. Poradíme vám jednoduché tipy, vďaka ktorým sa stane nepríjemný smrad chladničke minulosťou.

 

 

 

Napísal Janka Filina
Ostatné

Novoročné prekvapenie od myAustria, páči sa vám?

Internetový obchod myAustria pripravil pre svojich zákazníkov a fanúšikov špeciálne novoročné prekvapenie - vynovenú stránku www.myaustria.sk. Chcete vedieť, aké výhody nový e-shop prináša? Prezradíme vám v nasledovných riadkoch.

Napísal Terka Lipanová
Ostatné

Rakúske Vianoce

Viete, čo znamená tradičný výrok „Es weihnachtet“ v nemčine? Ak hádate, že v preklade ide o niečo ako „Zvianočnieva sa“, hádate správne. Pred Vianocami sa totiž celé Rakúsko roztrblieta drobnými svetielkami a vzduchom sa šíria lákavé vône tradičných lahodných jedál, pečených gaštanov, klobás, vína a punču. Je to vlastne príprava na najkrajšie sviatky v roku, ktoré Rakúšania oslavujú prostredníctvom mnohých zaujímavých zvykov. Priblížme si teraz nádhernú vianočnú atmosféru v Rakúsku tak, ako keby ste boli jej priamymi účastníkmi.

Napísal Terka Lipanová
Domácnosť

Ako čistiť a odvápniť kávovar

Zatuchnutá, horká káva z kávovaru nemusí byť spôsobená len nekvalitnou kávou. Rovnako totiž môže byť príznakom zaneseného stroja. Podobne je to aj v prípade poklesu prietoku vody a dlhšej prípravy kávy, ktoré zapríčiňuje usadený vodný kameň. Vieme, že domáce modely by sme mali čistiť minimálne raz za týždeň, podľa toho, ako často prístroj používame. Dôležitým pravidlom totiž je, aby bolo čistenie dôsledné a pravidelné. Prečítajte si návod, ako odvápniť kávovar a efektívne vyčistiť všetky zvyšky.

Napísal Terka Lipanová
Krása

Čo na suché ruky? Doprajte úľavu suchým rukám aj počas zimy.

Suchá, praskajúca pokožka na rukách vie byť veľmi nepríjemná. Okrem toho, že vysušené ruky sú drsné a nepríjemné na dotyk, popraskaná koža na prstoch ruky je aj veľmi bolestivá a citlivá. Najmä blížiace sa zimné mesiace sú obdobím, ktoré predstavuje pre pokožku zvýšené nároky na hydratáciu. Prečo je to tak a čo na suché, popraskané ruky pôsobí najlepšie, sa dozviete v dnešnom článku.

Domácnosť

Praktické rady ako vyčistiť sedačku rýchlo a jednoducho

Vianoce sú za dverami a čas veľkého upratovania sa neúprosne blíži. Umývate okná, utierate lustre, tepujete koberce...Čistenie sedačiek však odkladáte tak dlho, ako sa len dá. Pritom sa nejedná o nič také, čo by ste nezvládli. Prečítajte si šikovné tipy, ako vyčistiť sedačku či ako odstrániť žuvačku zo sedačky, ktoré určite využijete.

DYI - návody

6 krokov ako vyčistiť chladničku

Čistenie chladničky je dôležité nielen kvôli hygienickému uskladneniu potravín, ale pomôže vám tiež utvoriť si prehľad o tom, čo v chladničke máte. Nie je to však práve najobľúbenejšia činnosť a mnohé gazdinky ju odkladajú ako sa len dá. Preto sme pre vás pripravili 6 krokov, ako umyť chladničku rýchlo a jednoducho. Zároveň sa tiež dozviete, ako odstrániť zápach z chladničky.

Zdravie

Svetový deň umývania rúk

15. október je každoročne dňom, keď si pripomíname Svetový deň umývania rúk. Ide o úkon, ktorý sa nám zdá možno až trošku banálny a mnohí ho vykonávajú.

DYI - návody

Ako sa zbaviť zápachu v topánkach

Zapáchajúce topánky nie sú nepríjemné len pre vás, ale ak sa vyzujete, aj pre vaše okolie. Okrem toho pri nich hrozí, že vám nohy napadnú plesne alebo baktérie, ktoré sa v takýchto podmienkach veľmi rýchlo a ľahko množia. Doprajte svojim nohám komfort, ktorý si zaslúžia – veď vás nosia celý deň. Ukážeme vám, ako ošetríte svoje topánky tak, aby ste sa za ne už viac nemuseli hanbiť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia
Potrebujete poradiť?Potrebujete poradiť?