Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Prebehol ďalší test kvality výrobkov zo zahraničia. Ako dopadol?

Prebehol ďalší test kvality výrobkov zo zahraničia. Ako dopadol?

Prebehol ďalší test kvality výrobkov zo zahraničia. Ako dopadol? - myAustria.sk    Denník SME uverejnil výsledky testu produktov predávaných v zahraničí a na slovensku. Výsledky boli šokujúce!

Nielen kvalita či zloženie, ale aj cena výrobkov bola v krajinách viditeľne rozdielna.
Česká republika v utorok zverejnila výsledky porovnávacieho testu potravín. Potvrdili už skoršie zistenia potravinovej inšpekcie zo Slovenska, že kvalita rovnakých potravín sa líši podľa toho, v ktorej krajine sa predávajú.
 

Česká inšpekcia testovala 21 výrobkov v piatich krajinách - Česku, Slovensku, Maďarsku a Rakúsku a Nemecku.
Iba tri výrobky mali rovnaké zloženie. Až 13 výrobkov bolo výrazne iných a päť produktov sa líšilo len mierne. Okrem toho až päť výrobkov malo síce rovnako veľký obal, no ich objem bol rozdielny.
Menej kvalitné a drahšie
Česi, na rozdiel od nás, skúmali zloženie nielen potravín, ale aj drogérie. Prekvapením boli výsledky pri značke Persil. Prací prášok predávaný v Nemecku totiž obsahoval o 20 percent viac aktívnych pracích zložiek než rovnaký výrobok predávaný v Česku a na Slovensku.
Zároveň patrí medzi výrobky, ktorých obal síce vyzerá rovnako veľký v rôznych krajinách, no skutočný obsah prášku v obale sa líši.
Odlišný bol aj objem rovnakého balenia aviváže Lenor.

Celý článok nájdete tu

Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.Značky

 


VŠETKY ZNAČKY