Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Ako si vybrať správny prací prostriedok?
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Ako si vybrať správny prací prostriedok?

  Ako si vybrať správny prací prostriedok? - myAustria.sk    Záleží hlavne od toho, či potrebujeme prať bielu bielizeň, alebo vlnené svetre, alebo impregnovanú bundu s Gote Texom, alebo oblečenie pre novorodenca.

  Dnešný trh je nimi doslova presýtený a určite si každý nájde pre seba ten najlepší prací prostriedok. Máme možnosť si vyberať na základe viacerých faktorov. Záleží hlavne od toho či potrebujeme:


  Je veľmi dôležité si zvoliť ten správny. Dá sa však nemať 5 rôznych pracích prostriedkov v kúpeľni? Odpoveď je jednoduchá : bežne potrebujeme aspoň dva a to jeden na bielu bielizeň najlepšie vo forme prášku a jeden na farebné  v tekutej podobe.
  Ak však máme špeciálny druh bielizne, ktorá si vyžaduje zvýšenú starostlivosť ako je napr. vlna, hodváb, alebo športové oblečenie, budeme si musieť zadovážiť špeciálny prací prostriedok.
  Podobne je to v prípade ak máme doma malé deti a alergikov. V tomto prípade nám však postačí jeden špeciálny a to prací prášok určený pre deti, ktorý býva zároveň hypoalergénny a šetrní k detskej pokožke.  

  Prací prášok, alebo prací gél?

  Na prvý pohľad je očividné, že základným rozdielom je v prvom rade ich rôzna konzistencia. Ďalšou odlišnosťou je spôsob ich dávkovania. V prípade, že ide o pracie prášky tie je potrebné  nasypať do zásobníka na to určeného. Ak používate gél ten je možné dať aj priamo do bubna práčky najlepšie v špeciálnej nádobke.
  Stále však ostáva pravdou, že pracie prášky perú výkonnejšie na rozdiel od pracích gélov. A to hlavne v prípade že potrebujete z Vášho oblečenia odstrániť škvrnu napríklad od červeného vína, alebo čučoriedok.
  Gély totiž neobsahujú bielidlá, v ich zložení nájdeme optické zosvetľovače, ktoré sú na takéto škvrny nedostačujúce.  Napriek tomu však majú svoje výhody. Medzi ich veľkú výhodu patrí hlavne to, že sa dobre rozpúšťajú vo vode. Okrem toho sú určené aj na každodenné pranie menej znečisteného oblečenia.

  Či už si teda vyberiete jeden, alebo druhý stále sa oplatí  dodržiavať pokyny pre dávkovanie uvedené na obale. Dávkovanie je rozdelené podľa tvrdosti  vody čo je veľmi dôležité a taktiež podľa stupňa znečistenia Vášho oblečenia. Keď je totiž dávkovanie prinízke v prvom rade sa Vám špina z oblečenia dostatočne nevyperie a Vaša biela bielizeň môže dostať nádych sivej.
  V prípade, že je dávkovanie privysoké môže sa stať, že Vám ostanú zvyšky pracieho prášku v práčke a na oblečení. Okrem toho, že sa Vám tým zvýšia náklady na nákup ďalšieho prostriedku nepridáte k lepšiemu ani životnému prostrediu.

  Ak ešte váhate pozrite si našu ponuku a určite tam bude aj nejaká akcia na prací prostriedok, prípadne prací gél.
  Predsa len pracie prášky z Rakúska sú o niečo lepšie a kvalitnejšie ako tie naše.

   

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY