Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Vieme, ako sa zbaviť mravcov v dome
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Vieme, ako sa zbaviť mravcov v dome

  Vieme, ako sa zbaviť mravcov v dome - myAustria.sk    Jeden alebo dva mravce nikomu neprekážajú, no ak vám po parapete alebo kuchynskej linke pochodujú celé zástupy, je potrebné zasiahnuť. Mravce neušetria nič, ku čomu sa dostanú a ak objavia potraviny v špajzi alebo skrinkách s jedlom, dokážu narobiť poriadnu škodu. Zasiahnite radšej hneď, ako prídu na výzvedy a použite pritom tieto prostriedky.

  Zistite, odkiaľ mravce prichádzajú

  Mravce v prírode sú veľmi užitočný hmyz, no v domácnosti ich prítomnosť rozhodne nie je na mieste. Ak si všimnete, že ich počet stúpa a v žiadnom prípade nemôže ísť o pár jedincov zvonka náhodne prichytených na oblečení, rýchlo konajte. Nebude totiž dlho trvať a po stole sa vám môžu začať tvoriť mravčie štvorprúdovky.

  Nie je ťažké vypozorovať, odkiaľ putujúce karavány mravcov prichádzajú. Ukážu vám to ich vlastné cestičky s rušnou premávkou. Najčastejšie to bývajú rozličné netesnosti u starých okien, praskliny v stenách či šachtové priestory, dokonca  niektoré mravce sú schopné preliezať medzi panelmi alebo premiestňovať sa po fasáde. Keď už viete, kde začať, zadovážte si účinné prostriedky proti škodcom v domácnosti.

   

  Nasaďte osvedčené chemické zbrane

  Viacerí sa pokúšajú nájsť spôsob, ako zničiť mravce za pomoci domácich prostriedkov, no horúca voda či soľ majú isté nevýhody. Mnohé ďalšie babské recepty si vyžadujú čas, aby zabrali a častokrát nie sú dostatočne účinné. Pre tých, ktorí neradi čakajú a nechcú, aby sa ich dom zatiaľ zmenil na jedno veľké mravenisko, odporúčame vytiahnuť do boja overené prostriedky na hubenie hmyzu s okamžitým účinkom.

  Jedným z najobľúbenejších prípravkov je sprej proti mravcom Vandal Power. Vysoko efektívna receptúra poskytuje okamžitý a dlhotrvajúci výsledok v podobe vyhubenia celého hniezda. Zasiahnutý hmyz, ktorý prišiel do kontaktu so sprejovým filmom, totiž prenesie účinnú látku aj na nižšie vývinové formy, larvy a vajíčka. Sprej môžete navyše použiť aj v boji proti švehlám striebristým a švábom.

   

  Ako zlikvidovať mravce bez spreja

  Nie každému vyhovuje použitie spreja proti mravcom. Pokiaľ hľadáte inú cestu, ako zničiť mravce v dome a vyhnúť sa pritom zápachu, najistejšie bude umiestniť mravcom do cesty kombinovanú nástrahu Vandal. Mravce priláka atraktívna vábivá zložka. Vo vnútri návnady sa potom nepozorovane dostanú do kontaktu s účinnou látkou, ktorá ich „popráši“ na povrchu. Túto látku potom prenesú do hniezda na ostatné jedince. Ak chcete účinnosť návnady znásobiť, umiestnite ju čo možno najbližšie k hniezdu.


   

  Prípravok na mravce s účinnosťou do 4 týždňov

  Nápadov, ako odstrániť mravce v kuchyni či v záhrade, je neúrekom. Dôležité však je, aby jednotlivé možnosti boli nielen rýchle, ale mali tiež dlhodobý účinok. Tak je to aj v prípade spreja Raid proti mravcom. Čím skôr s ním zasiahnete, tým lepšie.

  Jeho účinok je takmer bleskový, pokiaľ ním mravce nastriekate priamo, vidno ho okamžite. Pre dlhodobé pôsobenie sa odporúča nastriekať ním všetky úkryty mravcov, škáry, otvory na dverách a oknách, až kým plocha nebude mierne vlhká. Takto zabránite obnoveniu mravčieho korza a zamedzíte príchodu nových mravcov.

   

  Prevencia vám ušetrí mnohé starosti

  Ak sa už mravce u vás zabývali, určite riešite skôr to, ako sa ich zbaviť. Spôsoby, ako v budúcnosti zabrániť, aby sa invázia mravcov zopakovala, však určite stoja za vyskúšanie. Prvým pravidlom je postarať sa, aby mravce nemali dôvod sa k vám nasťahovať. To znamená dôsledne zatvárať misky a poháre s potravinami, odkladať jedlo na miesto a odpratávať zvyšky. Roztrúsené omrvinky, kvapky od medu či lepkavé šmuhy od lekváru sú pre mravce pozvánkou na hostinu, ktorá sa neodmieta.

  Jarné a letné obdobie predstavujú ešte jedno úskalie a tým sú otvorené okná. Aj to môže byť cesta, ktorou mravce napochodujú dovnútra, preto ich nezabudnite opatriť kvalitnou, hustou sieťkou proti hmyzu. Okrem toho, že mravcom odreže prístupovú cestu, sieťka vás ochráni aj pred muchami a komármi.

   

  Čo by ste o mravcoch mali vedieť

  • Lákajú ich predovšetkým cukry a bielkoviny.
  • Potravu dokáže vystopovať jeden jediný mravec – sám ukáže k nemu čo najkratšiu cestu ostatným.
  • Mravce, podobne ako včely, riadi mravčia kráľovná.
  • Na Slovensku sa vyskytuje okolo 120 druhov mravcov.
  • Čierne mravce hryzú hryzadlami a do rany vypúšťajú kyselinu mravčiu, ktorá veľmi štípe.
  • Červené mravce používajú žihadlo.

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY