Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Urobte si doma pravú vianočnú atmosféru
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Urobte si doma pravú vianočnú atmosféru

  Urobte si doma pravú vianočnú atmosféru - myAustria.sk    Vianoce sú už pred dverami a všetci, malí i veľkí sa nemôžu dočkať. Ak už upratovanie, zháňanie darčekov, nákupy máte za sebou, tak nič nebráni tomu, aby ste si domov krásne vyzdobili a urobili si pravú vianočnú atmosféru. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a pripravte sebe aj vašim blízkym nezabudnuteľné Vianoce.

  Nestihli ste upratať všetko tak, ako ste si naplánovali?
   

  Nevadí. Vianoce sú predsa sviatky pokoja a svet sa nezrúti pokiaľ sa niekde objaví chumáčik prachu. Čo tak si namiesto veľkého upratovania posedieť v kruhu rodiny a naplánovať si dopredu, čo chcete zažiť a koho navštíviť počas sviatkov? Hlavne deti majú dlhé prázdniny, tak prežite ich spolu s nimi pri spoločných aktivitách. Možno by vaša domácnosť nevyhrala súťaž v čistote, ale skutočná a pravá vianočná atmosféra zavládne vo vašom srdci a to je podstatne dôležitejšie, než chirurgicky čistý domov.

  Máte toho veľa za sebou a ešte vás čaká pár drobností? Spomaľte a oddýchnite si. Napustite si horúcu vaňu, nalejte do nej olej do kúpeľa a nechajte svoje telo rozmaznávať. Uvoľníte telo i zmysly. Zapáľte si sviečky a doprajte si pohár vínka, veď vám nič neutečie. Snáď si nechcete k štedrovečernému stolu sadať totálne vyčerpaná a po rozbalení darčekov byť zrelá akurát tak do postele.

   

  Vianoce bez výzdoby nie sú to pravé orechové
   

  Na Vianoce si všetci zdobíme svoje domovy, aby sme ich zútulnili a navodili jedinečnú vianočnú atmosféru. Máte chuť tento rok na niečo netradičné? Myslite na životné prostredie a postavte si v obývačke umelý stromček. Zvoľte si farbu, ktorá bude pre vás tento rok „in“ a dolaďte v nej všetky doplnky v byte. S ničím však nepreháňajte a všetko s mierou. K Vianociam patrí vôňa ihličia, preto môžete použiť živé vetvičky na ozdobu stola alebo na girlandu, či veniec. Krásne vyniknú vianočné ruže, ktoré sú symbolom Vianoc, prinesú závan prírody.

  Nezabudnite ozdobiť vchod do bytu. Ozdobte dvere vianočným vencom alebo dajte dookola girlandu, ktoré môžete doplniť staršími vianočnými guľami. Nové radšej neriskujte, aby vám nebolo ľúto, keď sa náhodou vplyvom vetra rozbijú. Žiaden veniec vám nepomôže a nevynikne, pokiaľ ste zabudli umyť vchodové dvere. Práve na ne by ste pri upratovaní nemali zabudnúť a dôkladne ich vyčistite vhodným čistiacim prostriedkom. Dvere sú totiž to prvé, čo každý uvidí pri príchode k vám domov. Pred vchod sa hodí umiestniť svietnik, alebo rôzne vianočné postavičky, ako je Mikuláš, soby, či iné zvieratká. Ak máte pred vchodom do domu viac miesta, tak ho môžete ozdobiť osvetleným vianočným stromčekom.


  Osviežovače vzduchu upevnia čaro Vianoce


  Máte vyčistený a ozdobený byt, ale stále tomu niečo chýba? Na zvýraznenie čistoty a sviežosti domácnosti, potrebujete osviežovače vzduchu. Prinesú do domova sviežosť, dokážu ho rozvoňať a pozitívne tak ovplyvniť zdravie obyvateľov domácnosti, čo dosvedčuje aromaterapia. Každá miestnosť je špecifická, podobne aj „nosové preferencie“. Preto si vyberajte osviežovače vzduchu podľa vkusu. Vyberte vždy iný osviežovač do obývačky, do spálne a iný osviežovač vzduchu na WC.

  Prečítajte si tiež: Rozvoňajte si dom alebo byt a kúpte si si osviežovač vzduchu.

  Pravú vianočnú atmosféru prináša vôňa škorice a vanilky, preto osviežovače s takouto arómou nájdu miesto práve v obývačke. Pokiaľ ste milovníkom prírody a je vám cudzie všetko chemické, určite si vyberte bio osviežovače. Obsahujú prírodné oleje a sú zdravotne nezávadné a vhodné aj pre citlivých ľudí.

  Pustite si vianočné koledy a relaxujte. Že vraj nie sú ešte Vianoce? No a čo! Úžasnú vianočnú atmosféru si môžete privodiť aj pár dní pred nimi, pokojne pri predvianočnom upratovaní alebo pečení vianočných koláčikov. Koledy vás dokonale upokoja a prinesú do bytu harmóniu pokoja a o tom Vianoce predsa sú.

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY