Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Trápi vás alergia na prací prášok? Takto sa jej vyhnete
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Trápi vás alergia na prací prášok? Takto sa jej vyhnete

  Trápi vás alergia na prací prášok? Takto sa jej vyhnete - myAustria.sk    Môže sa vyskytnúť u dospelých, ale ešte častejšie u detí. Reč je o alergii na prací prášok. Môže sa objaviť kedykoľvek. Poradíme vám, ako sa jej môžete vyhnúť.

  Ako sa alergia na prací prášok prejavuje?

  Pokožka, a najmä tá detská, môže reagovať citlivo na zložky pracích prostriedkov, ako sú parfémy, fosfáty a iné chemické látky. Takéto látky obsahujú nielen pracie prostriedky, ale aj aviváž.

  Najčastejšími príznakmi alergie na prací prášok je suchá začervenaná pokožka. Kožná reakcia môže mať podobu od malých bolestivých pľuzgierikov až po veľké červené fľaky po celom tele. V niektorých prípadoch sa fľaky nevyskytujú, ale koža výrazne svrbí. U niektorých ľudí sa môže prejaviť celková reakcia organizmu sprevádzaná nádchou, slzením očí, či dokonca hnačkou. U detí prebiehajú tieto reakcie väčšinou prudšie ako u dospelých.

  Že ide o alergiu na prací prostriedok, spoznáte podľa toho, že kožné problémy sa neprejavia na tých častiach tela, ktoré neprišli do kontaktu s vypratou bielizňou - teda nie sú napríklad na tvári. Takáto kontaktná alergia na pracie prášky sa nemusí prejaviť hneď, v niektorých prípadoch to môže byť aj po 12 až 72 hodinách.

   

  Alergia sa rieši u lekára

  Ak sa objavia popísané ťažkosti, vyhľadajte lekára. Akútna alergická reakcia u detí sa rieši kvapkami na predpis. Za pár dní je väčšinou po probléme. Teda, v tom prípade, ak pokožka viac neprichádza do kontaktu s bielizňou, ktorá bola vypratá v pracom prostriedku, na ktorý reagovala alergicky.  

   

  Existuje aj prevencia

  Ak sa u vašich blízkych prejavila alergia na prášok, okamžite ho prestaňte používať. Na trhu existujú pracie prostriedky, ktoré sú zbavené zbytočnej chémie, a obsahujú tak minimum dráždivých látok. Sú výrazne šetrnejšie k pokožke. Nezaškodí ani to, ak bielizeň po vypratí ešte viackrát vypláchate v čistej vode, pokožku totiž dráždia najčastejšie práve zvyšky prášku.

  V špeciálnych pracích prostriedkoch sa oplatí prať aj bielizeň bábätiek do jedného roka. Následne môžete prací prostriedok vymeniť za prostriedok na citlivú pokožku, ktorý by ste mali používať aspoň do troch rokov veku vášho dieťatka.

   

  Odporúčame vám

  V ponuke internetového obchodu myAustria.sk je k dipozícii hneď niekoľko pracích práškov, gélov i aviváží určených pre alergikov, malé deti a citlivú pokožku. Aj keď sú určené najmä alergikov a deti, ich jemnosť určite ocenia aj ostatní.

  Za všetky odporúčame tieto tri prostriedky so zaručenou rakúskou kvalitou:

   

  Impresan - hygienický gél na pranie pre alergikov

  Impresan - hygienický gél na pranie pre alergikov je hygienická dezinfekcia, ktorá odstráni takmer 100 % baktérií, plesní a vírusov. Neobsahuje žiadne farbivá a parfémy a je obzvlášť vhodný pre alergikov, bielizeň malých detí a odevy, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s pokožkou - ako napríklad spodná bielizeň, pyžamá a podobne. Impresan je vhodný pre pranie do 60 °C, a to na ručné pranie i pranie v práčke.

  Frosch Baby - bio gél na pranie pre deti

  Frosch Baby - bio gél na pranie pre deti je vhodný najmä pre dojčenskú bielizeň, ale aj pre bielizeň malých detí a alergikov. Prostriedok je hypoalergénny, bez farbív a konzervačných látok. Receptúra založená na extraktoch z rumančeka odstraňuje aj silné škvrny, ale zároveň je obzvlášť šetrná k pokožke.

  Persil Sensitiv gél

  Persil Sensitiv Gél - gél na pranie je dermatologicky testovaný a vhodný pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou. Prostriedok ponúka vysokú účinnosť prania od 20 ˚C až do 95 ˚C a je vhodný na bielu i farebnú bielizeň.

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY