Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Postrach menom škvrna.
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Postrach menom škvrna.

  Postrach menom škvrna. - myAustria.sk    či si to priznávame, alebo nie, v pozadí prebieha boj s nešpešpecifikovateľným druhom škvrny...

  Problematika čistenia fľakov a škvŕn z tkanín je pomerne stará. Existuje mnoho domácich návodov, či účinných to už necháme na skúsenosti každého.
  Pripravili sme si prehľad produktov na špecifický typ nečistoty, teda ťažko odstrániteľnej škvrny. Poradíme úplne na začiatok, ťažko odstrániteľnú škvrnu na odeve vždy čistíme pred praním v práčke...po vypratí to z odevu odstránite výrazne ťažšie. 

  Určite ste už aj vy zvádzali boj s často krát veľmi ťažko špecifikovateľným druhom škvrny. Hlavne ak máte deti nebezpečenstvo menom škvrna čaká na ne na každom kroku:
  Aj Vám hovorí niečo slovo škvŕňa? Ktovie či to nemá nejaký súvis?

  Existuje veľa druhov hrozieb, ktoré čakajú na naše oblečenie – čaj, káva, olej, horčica, kečup, dresingy, maslo, čokoláda, paradajky, fixky, atrament, .... Je ich teda nespočetne a sme s nimi v každodennom kontakte. Je teda umením sa im vyhnúť.

  Keď sa teda už nejaká tá škvrna pritrafí existuje aj viacero domácich receptov, ktorými sa môžete niektorých škvŕn zbaviť. Napríklad taký citrón – účinne vraj bojuje so škvrnami od ovocia a červeného vína. Taktiež veľmi dobrým pomocníkom je žlčové mydlo, ktoré nájdete aj tu:

   

  Nezabúdajme však - je veľmi dôležité škvrnu z oblečenia najprv odstrániť a až následne dať toto oblečenie do práčky. Je totiž pravdou, že ak raz škvrnu zaperieme viac ju z oblečenia nedostaneme.

   

  Aby ste nemuseli Vaše obľúbené oblečenie a oblečenie členov Vašej rodiny nosiť iba po dome, alebo hodiť do koša skúste vyskúšať Flecken Teufel. Keďže koncentrácia škvrny z červeného vína je iná ako tá z trávy je Flecken Teufel zložený z účinných látok špeciálne pre konkrétny druh škvrny. Znamená to, že si na každú jednu môžete nájsť ten pravý. Stačí si len vybrať na základe jej pôvodcu:

  1. Ovocie a nápoje
  2. Hrdza a antiperspiranty
  3. Tráva, kozmetika, peľ
  4. Perá, fixky, atrament, farby a lepidlá
  5. Krv, zmrzlina, jogurty
  6. Čokoláda, olej, maslo, dressingy
  7. Žuvačka, rôzne druhy farieb, lepidlo
  8. Mazivo, oleje, sadze
    

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY