Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Čistiace prostriedky, ktoré budete pred Vianocami potrebovať
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Čistiace prostriedky, ktoré budete pred Vianocami potrebovať

  Čistiace prostriedky, ktoré budete pred Vianocami potrebovať - myAustria.sk    Rok prešiel ako voda a opäť nás čakajú najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Práve počas nich sa stretneme v kruhu blízkych a vychutnáme si spoločné chvíle. Obdobie pred Vianocami je však veľmi často spojené so stresom, keďže potrebujeme zariadiť množstvo vecí. Nakúpiť darčeky, potraviny, gazdinky už v predstihu vypekajú vianočné pečivo a akosi sme si už zvykli, že pred sviatkami je potrebné poriadne poupratovať celú domácnosť.

  Samozrejme, že upratujeme v priebehu celého roka a vtedy keď si to domácnosť vyžaduje. Pravidelné vysávanie, utieranie prachu a čistenie kuchyne je samozrejmosťou. Avšak väčšina zamestnaných žien nám určite dá za pravdu keď napíšeme, že pred Vianocami, potrebujú poupratovať oveľa dôkladnejšie. Prinášame vám pár tipov na spoľahlivé čistiace prostriedky, ktoré budete na vianočné uptarovanie potrebovať. Nezabudnite si prikúpiť aj rôzne čistiace potreby, handričky z mikrovlákna, utierky, či špongie.

   

  Ako dôkladne umyť kuchyňu?

  Okrem pravidelného umývania v kuchyni, je potrebné občas poriadne vyumývať všetky skrinky a zásuvky. Povyberajte zo skriniek všetok riad, hrnce aj potraviny a dôkladne ich vyčistite. Vyberte si čistiace prostriedky určené do kuchyne, ktoré sú vodné na styk s potravinami a sú zdravotne nezávadné. Na silné a mastné znečistenie, nachádzajúce sa hlavne na povrchu kuchynskej linky, v okolí digestora a pod vrchným radom skriniek budete potrebovať dôkladný odstraňovač tuku, ktorým to zvládnete veľmi ľahko.

  Zamerajte sa aj na rúru na pečenie, v ktorej sa pri pečení pokrmov usádzajú mastné nečistoty. Tie sa pripaľujú a ich vyčistenie dá poriadne zabrať. Pokiaľ ste vyčistenie rúry na pečenie odkladali na predvianočné sviatky alebo ste práve dopiekli vianočné pečivo, nepoddajné znečistenia dôkladne vyčistí čistič na rúry Kronstar.

  Pred Vianocami je najvyšší čas dať do poriadku chladničku s mrazničkou. Hrubá vrstva ľadu potrebuje odstrániť a chladnička riadne vyumývať. Dôkladne poupratujte špajzu a zároveň urobte revíziu v potravinách. Tak zistíte, čo vám treba na Vianoce dokúpiť a uvoľníte miesto pre čerstvé potraviny.

   

  Nezabudnite na okná

  Aj keď okná umývate niekoľkokrát do roka, na Vianoce často potrebujú umyť znovu. Najlepšie je, keď si na to vyhradíte jeden deň. Dajte dole všetky závesy a záclony a vložte ich prať do práčky. Pokiaľ sú zašednuté alebo zažltnuté použite radšej čistiaci prášok HEITMANN na záclony, ktorý ich rozžiari a prinavráti im stratenú belosť.

  Bielidlo na záclony Heitmann - myAustria.sk

   

  Pre niektoré gazdinky je umývanie okien relaxom, no nie všetky túto činnosť obľubujú. Na spríjemnenie čistenia okien dávame do pozornosti profesionálne čistiace prostriedky na okná, ktoré sa postarajú nielen o dokonalý lesk, ale minimalizujú šmuhy a odstránia vodný kameň na skle. Tieto čistiace prostriedky využijete aj na umývanie presklených vitrín, zrkadiel, či iného nábytku s kombináciou skla.

   

  Prečítajte si tiež: Opäť je tu umývanie okien – ako si ho uľahčiť?

   

  Kúpeľňa a toaleta si vyžaduje náležitú pozornosť

  Kúpeľňu a toaletu často používame a preto ich aj častejšie upratujeme. Niekoľkokrát do roka však potrebujú poriadne upratať. V prvom rade odstráňte škvrny po plesniach a hubách, či už na stenách alebo na obkladačkách, či škárach. Skvelým pomocníkom na odstránenie týchto škvŕn je odstraňovač plesní Danklorix, ktorý pleseň nielen odstráni, ale zabráni aby sa ďalej rozširovala a skvele vybieli všetky škvrny.

  Pohromou každej gazdinky v kúpeľni je vodný kameň. Nachádza sa doslova všade, či už na obkladačkách, v okolí vane alebo umývadiel. Na jeho odstránenie je skvelým pomocníkom čistiaci prostriedok Frosch, ktorý patrí medzi ekologické čistiace prostriedky, neobsahuje totiž žiadne škodlivé chemikálie.

  Bio odstraňovač na vodný kameň Frosch - myAustria.sk

   

  Z času na čas je vhodné vyčistiť v domácnosti všetky odtoky, a to nielen v kuchyni, ale aj v kúpeľni. Počas väčšieho upratovania nezabudnite naliať do všetkých odtokov čistič na odtoky a nechajte chvíľu pôsobiť.

   

  Aj keď sa toaleta pravidelne čistí, stáva sa, že pod vodou sa usadí vodný a močový kameň, čo nevyzerá príliš vábne. Medzi účinný čistiaci prostriedok na WC patrí aj čistič WC Blue star, ktorý odstráni nielen vodný, ale aj močový kameň. Dôkladne čistí aj pod vodou, zároveň dezinfikuje a dodá vašej toalete sviežosť.

   

  Na Vianoce vyčistite aj koberce a čalúnený nábytok

  V neposlednom rade netreba zabudnúť na vyčistenie kobercov. Určite aj teraz, keď sú v domácnostiach plávajúce podlahy, v každej sa nájde nejaký ten koberec, ktorý treba vyčistiť. Rôzne fľaky od jedla či nápojov dokonale odstráni žlčové mydlo. Patrí medzi účinné čistiace prostriedky odstraňujúce akékoľvek škvrny a to nielen na kobercoch, ale aj na oblečení.

  Pokiaľ v obývačke trávite denno-denne veľa času, odzrkadlí sa to pravdepodobne na sedačke. Vyčistenie sedacej súpravy odložte na tú časť dňa, keď je doma čo možno najmenej členov domácnosti, aby ste ich neobmedzovali. Nie práve najvhodnejším dňom je sobota, keď chcú deti sledovať televíziu a mokrá sedačka im v tom bráni. Na dôkladné vyčistenie akéhokoľvek čalúneného nábytku použite čistiace prostriedky na čalúnenie a koberce. Určite sedaciu súpravu netepujte klasickým čistiacim prostriedkom na riad, mohli by ste ju znehodnotiť. Prečítajte si najskôr podrobný návod ako správne vyčistiť čalúnený nábytok.

   

  myAustria.sk radí: Do upratovania môžete zapojiť celú rodinu, naučte pomáhať upratovať aj vaše deti. Veríme, že pri počúvaní vianočných kolied a s našimi čistiacimi prostriedkami vám upratovanie pôjde od ruky.

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY