Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Chcete mať biele záclony? Tieto prostriedky vám pomôžu.
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Chcete mať biele záclony? Tieto prostriedky vám pomôžu.

  Chcete mať biele záclony? Tieto prostriedky vám pomôžu. - myAustria.sk    Vianoce sa nezadržateľne blížia a s nimi aj - niekým viac a niekým menej obľúbené - vianočné upratovanie. Svoju starostlivosť v tomto období pravdepodobne venujete aj záclonám. Ako zabezpečiť, aby na Vianoce rozžiarili váš dom či byt žiarivou bielou farbou? Poradíme vám.

  Tieto prostriedky nájdete doma

  Ak vaše záclony už dávno nie sú nové a stratili svoju pôvodnú bielu farbu, nemusíte kupovať nové. Už naše staré mamy poznali babské recepty, ktoré im pri bielení záclon pomáhali. Za týmito pomocníkmi nemusíte ani ďaleko chodiť - nájdete ich pravdepodobne vo svojej kuchyni. Ako teda vybieliť záclony s pomocou domácich prostriedkov?

  • Ocot. Snáď najznámejší domáci prostriedok na odstraňovanie škvŕn. Použitie je jednoduché - priamo pri praní pridajte do práčky pol šálky octu.
  • Soľ. Nalejte do lavórika vodu a pridajte soľ. Odporúčame pomer 2 lyžicu soli na 5 litrov vody. Záclony nechajte v roztoku máčať približne 3 hodiny, potom prepláchnite a vyperte v práčke.
  • Sóda. Podobne ako v prípade soli postupujte aj so sódou. Odporúčame pomer 250 g sódy na 5 litrov vody.
  • Prášok do pečiva. Áno, aj tento je dobrým pomocníkom. Pridajte trochu prášku priamo do prášku na pranie alebo nechajte pred praním záclony namáčané v roztoku 5 litrov vody a 5 balíkov prášku do pečiva.

   

   

  A toto sú pomocníci z Rakúska

  Pri praní záclon vám pomôžu tiež kvalitné prípravky z Rakúska. Na žiarivo biele záclony vám odporúčame najmä tieto:

   

  Čistič záclon Dr. Beckman

  Dr. Beckman čistič záclon zabezpečí intenzívnu belosť záclon po ich zošednutí či zožltnutí. Spoľahlivo odstráni tiež ťažko odstrániteľný prach, mastné škvrny, nikotín a iné nepríjemné vône. Pri praní jednoducho pridáte okrem bežného pracieho prostriedku jedno vrecko čističa do bubna. Čistič záclon Dr. Beckmna zosilňuje účinok každého pracieho prášku, takže žiadny iný prací prostriedok na záclony nie je potrebný. Prostriedok je vhodný pre všetky biele a svetlé záclony a závesy.

  Čistič záclon Dr. Beckman - myAustria.sk

   

   

  Prášok na záclony Heitmann

  Heitman prášok na záclony odstraňuje zo záclon špiny ako zožltnutie alebo pachy ako cigaretový dym. Obsah jedného vrecka nasypte jednoducho k praciemu prostriedku, ktorý bežne používate. Prášok na záclony Hetiman urobí z vášho pracieho prášku dokonalé bielidlo na vaše záclony alebo závesy. Prostriedok je vhodný na bežné záclony a závesy, nie na hodvábne a vlnené tkaniny.

  Prášok na záclony Heitman - myAustria.sk

   

  Toto sú naše rady, ako prať záclony, aby boli biele. Tieto prostriedky vám zabezpečia nielen čistotu a žiarivú belosť, ale takisto aj príjemnú vôňu, ktorá prispeje k tomu, že vo vašom domove sa budete cítiť ešte príjemnejšie. A to nielen na Vianoce.

   

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY