Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Ako vyčistiť krv z oblečenia?
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Ako vyčistiť krv z oblečenia?

  Ako vyčistiť krv z oblečenia? - myAustria.sk    Stáva sa to. Aj keď si dávate najväčší pozor, nejaký ten úraz sa v domácnosti vždy pritrafí. Či už ste sa nešikovne zranili nožom pri krájaní alebo riešite odreté koleno vašej ratolesti, po prvej pomoci nasleduje druhá - nutnosť odstrániť krv z oblečenia. Viete teda, ako odstrániť krv?

  Vyskúšajte to podomácky

  Ako iste viete, zaschnutá krv patrí k tým najodolnejším škvrnám. Nemusí to byť však celkom tak. Ak textíliu správne ošetríte už na začiatku, vyhnete sa následným problémom. Ideálne je, ak sa odstráneniu škvrny od krvi môžete venovať ešte predtým, ako zaschne. Vtedy máte oveľa väčšiu šancu, že sa vám ju podarí odstrániť.

  Základ pritom je, aby ste hneď na začiatku nepoužili teplú vodu a nesnažili sa bielizeň vyprať v práčke. Teplá voda totiž spôsobí, že krv sa zrazí a dostane sa hlbšie do vlákna. Škvrna sa tak ľahko zaperie a už sa jej nikdy nemusíte zbaviť. Najlepšie vám teda pomôže studená voda v kombinácii s niektorými domácimi prostriedkami.
   

  #1 Mydlo

  Oblečenie so škvrnou namočte do studenej vody a pretrite obyčajným tuhým mydlom. Nechajte odstáť a následne preperte v rukách. Ak sa krv nachádza inde ako na oblečení, napríklad na koberci, na matraci alebo na gauči, namočte handričku do mydlovej vody, škvrnu vydrhnite a miesto ešte povysávajte.

  #2 Soľ

  Na jemnejšie látky použite pastu zo soli, ktorú si pripravíte zmiešaním kuchynskej soli s vodou. Pastu votrite do látky a prepláchnite v studenej vode. Opakujte dovtedy, kým sa škvrny nezbavíte.

  #3 Sóda bikarbóna

  Na fľaky od krvi pomôže aj sóda bikarbóna. Pripravte si roztok zo sódy a studenej vody a namočte doňho oblečenie. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a následne vyperte na studenom programe.

  #4 Zubná pasta

  Naneste zubnú pastu na škvrnu, nechajte zaschnúť, a potom ju opláchnite studenou vodou. Odev následne dôkladne vyperte v práčke, aby na ňom nezostala typická vôňa zubnej pasty.
   

  Pomôžu vám kvalitné prostriedky z Rakúska

  Okrem týchto domácich receptov účinne pomôžu špeciálne prípravky na odstraňovanie škvŕn z internetového obchodu www.myaustria.sk, špecialistu na kvalitnú rakúsku drogériu.
   

  Dr. Beckmann žlčové mydlo

  Žlčové mydlo je klasika, ktorá nikdy nesklame. Dr. Beckmann žlčové mydlo s aloe vera je to pravé prírodné žlčové mydlo na cielené odstránenie fľakov z rôznych textílií, čalúnení a kobercov. Dokáže odstrániť aj tie najodolnejšie škvrny nielen od krvi, ale aj od oleja, mejkapu či rúžu. Zašpinené miesto navlhčite vodou a pretrite mydlom. Na menšie fľaky použite špicaté hrany, na väčšie bočné hrany mydla. Nechajte pôsobiť niekoľko minút, dôkladne opláchnite vodou a jemne osušte.


  Dr. Beckmann žlčové mydlo

  Dr. Beckmann odstraňovač škvŕn - krv a bielkovinové škvrny

  Odstraňovač škvŕn Dr. Beckmann na krv a bielkovinové škvrny je špeciálne vyvinutý na odstraňovanie krvavých škvŕn a škvŕn od mlieka či vajíčok. Použitie je veľmi jednoduché. Naneste prípravok Fleckenteufel na škvrnu a nechajte účinkovať po dobu 5 - 10 minút, pri zvlášť odolných škvrnách aj dlhšie. Škvrnu dobre namočte a následne vyperte ako obvykle. Fleckenteufel šetrí farby a tkanivá.

  Dr. Beckmann odstraňovač škvŕn - krv a bielkovinové škvrny

   

  Vanish - sprej na odstraňovanie škvŕn

  Vanish - sprej na odstraňovanie škvŕn na farebnú bielizeň Oxi Action je určený na priame odstránenie škvŕn už od prvého prania. Prostriedok je vhodný pre bielu i farebnú bielizeň. Bielizeň jemne preperte, sprej naneste priamo na škvrnu - najlepšie z oboch strán textílie - a nechajte pôsobiť po dobu 1 - 5 minút. Následne perte ako obvykle.  

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY