Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Ako vyčistiť koberec
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Ako vyčistiť koberec

  Ako vyčistiť koberec - myAustria.sk    Koberce vnášajú do našich príbytkov útulnosť, pohodlie a sú skvelým doplnkom v ktorejkoľvek miestnosti. Netreba však pripomínať, aké náročné je samotné čistenie kobercov. O to viac, keď ste majiteľom svetlých kúskov, na ktorých sú viditeľné aj drobné nečistoty. Stačí malá nehoda a problém je na svete. A čo potom? Prečítajte si tipy ako vyčistiť koberec, aby žiaril ako nový.

  Tepovanie kobercov – ako odstrániť škvrny z koberca?

  Pokiaľ máte na koberci len omrvinky, tak všetko vybavíte vysávačom. Čistenie koberca s dlhým vlasom bude síce o niečo náročnejšie, možno sa i trocha zapotíte, ale oveľa horšie je to s fľakmi. Aj tie však môžete z kobercov odstrániť pohodlne doma bez toho, aby ste potrebovali ultramoderné tepovacie zariadenia. Môžete vyskúšať domáce recepty so sódou alebo sa spoľahnúť na profesionálne čističe kobercov, ktorých výsledok nezvykne sklamať.

  Pokiaľ máte na koberci viacero škvŕn, najskôr ich jednotlivo odstráňte. Ak by ste tepovanie koberca nechali na neskôr, môže sa stať, že na ňom budete mať rôzne svetlé fľaky. To preto, že miesto fľaku vyčistíte, no zvyšok koberca môže byť zašpinený, ale vy ste si to doteraz ani nevšimli. Preto odporúčame vždy vytepovať kompletne celý koberec a nie len jeho časti.

  Na tepovanie kobercov odporúčame Vanish na koberce. Ide o čistiacu penu, ktorú rovnomerne zapracujete do koberca kefou alebo špongiou. Necháte pôsobiť 2 hodiny a vysajete. Pri takejto pravidelnej aplikácii, budú vaše koberce žiariť čistotou.

   

  Domáce recepty na čistenie kobercov

  Naše staré mamy boli vynaliezavé a na každú nehodu v domácnosti, aj na škvrny na kobercoch, mali svoj overený recept. Nemali totiž naporúdzi žiaden čistiaci prostriedok na koberce, ktorý by im uľahčil prácu. Ponúkame vám preto pár tipov našich starých mám na čistenie kobercov pomocou ingrediencií, ktoré bežne nájdete u vás doma.

  1. Soľ a sóda – urobte si zmes z týchto surovín. Rozsypte ju po koberci, hlavne tam, kde je najviac znečistený alebo má škvrny a počkajte 20 minút. Koberec následne dôsledne povysávajte. Zmes je bojovníkom proti mastným nečistotám a skvelou možnosťou ako vyčistiť koberec rýchlo i jednoducho.

   

  1. Mydlové vločky – asi 3 lyžice mydlových vločiek popučte najemno a zmiešame s 500 gramami zemiakového škrobu. Zmes nasypte na koberec a kefou doň dôkladne vmasírujte. Nechajte pôsobiť 30 minút a potom povysávajte.

   

  1. Vínny ocot – 20 ml octu rozrieďte v 1 litri vody. Do roztoku namočte handru a poriadne ňou vyutierajte koberec. Nechajte pôsobiť 20 minút a následne ho vyutierajte suchou handrou. Nakoniec koberec povysávajte, ocot mu prinavráti a rozžiari stratené farby.

   

  Nie je škvrna ako škvrna

  Je množstvo domácich receptov ako vyčistiť koberec, avšak na rôzne škvrny by ste mali použiť inú ingredienciu. Napríklad mastné škvrny dobre vyčistí jedlá sóda, na škvrny od červeného vína môžete použiť kuchynskú soľ. Lenže kto si to bude všetko pamätať, keď sa stane nehoda a potrebujete škvrnu ihneď a bez zdržiavania odstrániť? Vtedy príde vhod účinný čistič kobercov.

  myAustria.sk radí: Nehoda so žuvačkou? Prečítajte si návod ako odstrániť žuvačku z koberca,

   

  Dr. Beckmann – kefa na odstránenie fľakov z koberca

  Do pozornosti dávame osvedčený a účinný čistič kobercov Dr. Beckmann, pri ktorom si nemusíte pamätať, na aké škvrny je vhodný. Odstraňuje totiž odolné fľaky a škvrny od kávy, červeného vína, koly, čaju, mastnoty, štiav, oleja, makeup-u a dokonca odstraňuje škvrny spôsobené domácimi zvieratami. Eliminuje pachy a postará sa o príjemnú a sviežu vôňu. Čistiaca formula je šetrná k farbám a tkaninám. Obsahuje aj kefu na odstraňovanie fľakov, ktorá umožní ľahšiu aplikáciu čističa.

  Čistič na koberce Dr. Beckmann - myAustria.sk

  Dr. Beckmann – žlčové mydlo

  Prírodné žlčové mydlo Dr. Beckmann je priam určené na odstraňovanie fľakov z koberca. Odstráni aj fľaky, ktoré sú hlboko vo vláknach koberca. Dôsledne odstráni škvrny od oleja, rúžu, krvi, make-upu a veľa iných. Práca s ním je jednoduchá. Miesto s fľakom navlhčite vodou a taktiež hranu mydla. Potrite fľak mydlom a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Nakoniec dôkladne opláchnite vodou a osušte.

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY