Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Ako prať rifle tak, aby vydržali čo najdlhšie?
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Ako prať rifle tak, aby vydržali čo najdlhšie?

  Ako prať rifle tak, aby vydržali čo najdlhšie? - myAustria.sk    Rifle patria medzi obľúbené kúsky každého šatníka. Určite aj vy sami máte svoje obľúbené rifle na ktoré nedáte dopustiť. Práve, keď si ich chcete obliecť na večeru s priateľom zistíte, že sú už akési vyšúchané, nemajú svoj tvar a farbu ako predtým. Ako to vaša známa robí, že jej rifle sú stále také krásne? Bohužiaľ, je to pravdepodobne spôsobené tým, že neviete, ako sa o džínsy starať. Poďme si preto ukázať ako prať rifle tak, aby vám vydržali čo najdlhšie.

  Ako prať rifle z lacnejšieho denimu

  Možno si poviete, že pranie riflí nie je až také ťažké. Stačí ich dať predsa do práčky, nastaviť teplotu, pridať prášok na pranie + aviváž, aby krásne voňali, a je to. Omyl. Pri každom type oblečenia platí, že praním sa do istej miery poškodzuje. Inak to nie je ani pri rifliach. Preto pranie riflí vykonajte aspoň po niekoľkých dňoch nosenia.

  Ak máte rifle z dostupnejšieho a lacnejšieho denimu alebo svetlé rifle, tak sa stačí riadiť pokynmi na štítku. Vo všeobecnosti platí, že by ste ich mali prať pri nízkej teplote, ideálne na 30 °C, v šetrnom programe. Používajte zásadne prášok alebo kapsule na farebnú bielizeň a samozrejme nepoužívajte lacné aviváže, ktoré vlákna riflí poškodzujú. Moderné automatické práčky, disponujú priamo programom na pranie džínsov. Takýto program plne rešpektuje ich pevný materiál a preto im je prací cyklus prispôsobený.

   

   

  Pranie riflí zo surového denimu

  Aké sú rifle zo surového denimu alebo raw denimu? Sú to také rifle, ktoré po farbení výrobca nepral, netrhal alebo nešúchal, či inak upravoval. Sú tvrdé, púšťajú farbu a preto im hovoríme, že sú surové. Rifle z kvalitného denimu sa kupujú na viac ako dve, či tri sezóny a preto by ste sa mali o ne poctivo starať.

  Možno neviete, ale pranie riflí z raw denimu sa neodporúča - v ideálnom prípade aspoň 6 mesiacov po zakúpení a je potrebné ich pravidelne nosiť. Čím dlhšie ich budete nosiť a nebudete prať, tým lepšie budú vyzerať. Indigová farba sa pravidelným nosením ošúcha na miestach, ktoré najviac namáhate. Preto by ste ich mali oprať až vtedy, keď sa objavia prvé známky opotrebovania. Naopak, príliš skorým vypraním sa indigo, ktorým sú džínsy farbené, rozleje po celých nohaviciach rovnomerne a nohavice stratia svoj charakteristický vzhľad. Ak s praním vydržíte, tak indigo sa vyperie najviac tam, kde bol denim namáhaný.

  Ako udržať rifle hygienicky čisté?

  Možno si teraz poviete, že nie je ani možné, tak dlho rifle neprať. Ak sa bojíte, že rifle by nebodaj zapáchali, môžete ich dať vyvetrať na vzduch. Zápachu sa denim rýchlo zbaví aj po tom, čo ho položíte na hrejúci radiátor. Niektoré ženy odporúčajú raz za čas vložiť rifle do mrazničky. Nechajú rifle riadne zmraziť a tým spoľahlivo zabijú choroboplodné zárodky vrátane baktérií či plesní.

   

   

  Ako prať nové rifle?

  Pokiaľ sa vám stane, že si rifle zašpiníte nejakou škvrnou čoskoro po kúpe, pokúste sa ju vyčistiť lokálne, napríklad s použitím vatového tampóna a vody. Ak je už však pranie nutné, pokúste sa ich vyprať ručne v studenej vode s trochou pracieho prostriedku, samozrejme určeného pre farebnú bielizeň. Namočte ich na 15 – 30 minút a potom opláchnite. Rifle nežmýkajte, ale ich dajte medzi dva uteráky, zrolujte a svojou váhou na ne tlačte, tak ich zbavíte prebytočnej vody. Pokiaľ to nepomôže, nezostáva vám nič iné, len staviť na overené a efektívne odstraňovače škvŕn.

   

   

  Ako prať rifle, ktoré sú obnosené

  Príliš časté pranie riflí je určite nevhodné, tým skôr, ak sú čierne alebo tmavomodré. V prípade, že ich potrebujete vyprať, obráťte ich naruby. Keď rifle obrátite pred praním naopak, zaistíte im dlhšiu životnosť a zachovajú si tmavú farbu o niečo dlhšie. Perte ich pri teplote 30 °C, bez aviváže a s prostriedkami na pranie čiernej alebo tmavej bielizne. Tieto pracie prostriedky, ako napríklad kvalitný prací gél z Rakúska Fewa Re-New 3D Black, obsahujú zložky, ktoré starostlivo chránia sýtosť farieb.

  Ako prať nové rifle - myAustria.sk

   

  Pár rád čomu sa vyvarovať pri praní riflí:

  • neperte spolu tmavé a svetlé rifle
  • neperte príliš veľa bielizne naraz spolu s rifľami
  • nepoužívajte iné pracie prášky ako na farebnú bielizeň
  • rifle nedávajte v práčke žmýkať
  • nepoužívajte sušičku
  • nepoužívajte na rifle žehličku

   

   

  Sušenie riflí

  Ako prať rifle sme už spomínali. Jednou z najčastejších chýb, ktoré však môžete urobiť po ich vypraní, je ich sušenie. Nesušte rifle na priamom slnku, ktorý je ich nepriateľom. Slnko môže zosvetliť tmavý denim. Ani sušička nie je vhodná pre rifle a naopak im škodí. Ak sa už nevyhnete použitiu sušičky, voľte režim so strednou alebo nízkou teplotou a vyberte ich ešte vlhké. Narovnajte ich a nechajte vyschnúť na vešiaku.

   

  Dnešným článkom sme vám chceli načrtnúť návod ako prať rifle správne a starať sa o ne tak, aby dlho vydržali ako nové. Dôležité je vedieť čomu sa máte vyvarovať a potom si môžete užívať obľúbené rifle aj niekoľko rokov.

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY