Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Ako odstrániť lepidlo z oblečenia?
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Ako odstrániť lepidlo z oblečenia?

  Ako odstrániť lepidlo z oblečenia? - myAustria.sk    Bojujete práve so zvyškami lepidla, ktoré sa nedopatrením dostalo na vaše oblečenie? Nuž, takýto boj nie je práve jednoduchý. Ale môžete ho vyhrať, ak sa budete držať našich rád a overených trikov.

  Ako odstrániť bežné lepidlo?

  Ak máte deti, je veľká šanca, že vám zalepené oblečenie donesú napríklad z hodín výtvarnej výchovy. Ale ani dospelí sa často škvrnám vzniknutým pri lepení nevedia celkom vyhnúť. Čo teda s tým?

  1. Nechajte lepidlo úplne zaschnúť. Úplne zaschnutie lepidla spoznáte nielen podľa toho, že sa na dotyk už nelepí, ale aj podľa toho, že bude priehľadné.
  2. Čím najviac lepidla zoškrabte. Použite pritom kefku, kartáč alebo nejaký tvrdý ostrejší predmet. Zrejme sa vám nepodarí zoškrabať všetko, ale malo by sa vám podariť odstrániť lepidlo aspoň z hornej vrstvy tkaniny.
  3. Ponorte oblečenie do studenej vody. Ak je škvrna na oblečení stále viditeľná, ponorte ho na noc do studenej vody. Tá lepidlo zmäkčí a na druhý deň lepidlo odstránite ľahšie.
  4. Vymyte škvrnu tekutým pracím prostriedkom. Vypustite vodu, v ktorej bolo oblečenie namočené a vmasírujte do škvrny tekutý prací prostriedok tak, aby prenikol do hlbších vrstiev tkaniny.
  5. Vyperte oblečenie v práčke. Takto pripravené oblečenie vložte do práčky a vyperte obvyklým spôsobom. Najvhodnejšia teplota je okolo 30 °C, rozhodne však nie horúca.

    

  Ako odstrániť sekundové lepidlo?

  Pri škvrnách od sekundového lepidla je potrebné postupovať trochu odlišne. Sekundové lepidlo totiž spravidla nie je rozpustné vo vode, preto ani jeho namáčanie v studenej vode nepomáha. Na jeho odstránenie budete potrebovať rozpúšťadlo.

  1. Nechajte lepidlo úplne zaschnúť a zoškrabte ho. Pred zoškrabávaním lepidla by malo sekundové lepidlo úplne zaschnúť. V opačnom prípade ho ešte viac po tkanine roznesiete.
  2. Použite acetón. Naneste malé množstvo acetónu na vatu a opatrne ňou prejdite po škvrne. Následne niekoľkokrát zopakujte. Dajte si však pozor na zvyšok látky, acetón totiž nie je obzvlášť šetrný k farbám.
  3. Vyperte oblečenie v práčke. Následne vyperte oblečenie obvyklým spôsobom v práčke.

   

  Postupujte podľa typu lepidla

  Z uvedených príkladov odstraňovania bežného a sekundového lepidla je zrejmé, že pri odstraňovaní škvŕn od lepidla musíte postupovať podľa toho, o aký typ lepidla sa jedná.

  • Lepidlá prírodného pôvodu - teda napríklad škrobové lepidlá, arabská guma a podobne - vyčistíte vymývaním teplým roztokom pracieho prostriedku.
  • Lepidlá syntetického pôvodu - vyčististíte organickými rozpúšťadlami, medzi ktoré patria napríklad benzén, toluén alebo perchloretylén.
  • Disperzné lepidlá - odstránite najlepšie acetónom.

   

  Ak takéto prostriedky doma nemáte, prípadne sa obávate zničenia vášho oblečenia chemickými prostriedkami, nezúfajte. Internetový obchod myAustria.sk, špecialista na kvalitnú drogériu z Rakúska a Nemecka, vám prináša kvalitné prípravky na odstraňovanie škvŕn, ktoré si s nimi hravo poradia.
   

  Dr. Beckmann odstraňovač škvŕn - kancelária a domáci majstri

  Dr. Beckmann odstraňovač škvŕn - kancelária a domáci majstri je prostriedok s extra silným rozpustným účinkom. Nepôsobí len na odstraňovanie lepidiel, ale aj žuvačiek, rôznych typov farieb, laku na nechty a ďalších ťažko odstrániteľných škvŕn. Fleckenteufel pritom šetrí farby a tkanivá. Použitie je veľmi jednoduché. Škvrnu navhlčite prostriedkom, prikryte ju a nechajte prípravok pôsobiť, kým sa škvrna naruší alebo odlúpi. Miesto škvrny dôkladne zotrite suchou handričkou a textíliu umyte obvyklým spôsobom.   

  Rozpustné lepidlá vám pomôže odstrániť aj iný prípravok z radu Fleckenteufel - Dr. Beckmann odstraňovač škvŕn - písacie potreby a atrament, s ktorým sa zbavíte tiež škvŕn od pier, atramentu, fixiek, zvýrazňovačov a ďalších písacích potrieb.

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY