Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Ako na vlasy?
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Ako na vlasy?

  Ako na vlasy? - myAustria.sk    Pamätám si, že ako dieťa výber šampónu bol jednoduchý. V rodine blonďákov to bol vždy ten žltý šampón. Sestra ako jediný zástupca tmavovlasej odnože mala šampón bordový. Sem tam, sa utrel taký zelený-žihľavový, ktorý som ako dieťa odmietala, lebo starší brat –  toho času v prebiehajúcej puberte, ma nahuckal, že je to saponát na riady a zafarbí mi vlasy na zeleno.

  Kedykoľvek, keď sestra vyšla z kúpeľne, šomrala čosi o karmickom pretlaku a vrhala nenávistné pohľady po našich kučeravých zlatých hrivách. Inu, napriek jej vrúcnym túžbam, ani 40 ročná prax a prudká chémia lokálnej kaderníčky z nej Debbie Harry nespravili. Akurát tak pol roka mala na hlave seno ako David Bowie vo filme Dune a sestra nespokojne frkala ďalej.

  Na aké vlasy aký šampón? A viete vôbec, aké vlasy máte?

   

  Začnime napríklad suchými vlasmi. Mnoho ľudí si myslí, že má vlasy suché, no napriek tomu má vlasy skôr vysušené a poničené od chémie a fénu. Potrebujete teda regeneráciu vlasov. Vlasy sa poškodia často po trvalej, zosvetlení vlasov alebo pri častom používaní kulmy alebo žehličky. Nie, nemáte vlasy suché. Suché vlasy sú suché od kreňov. Obvykle sú suché vlasy vlnité až kučeravé. Pri suchých vlasoch sa vyhnite šampónom 2v1. Tieto sú Vám toľko platné, asi ako zubná kefka na kopyto. Čo potrebujete je hustý hydratačný šampón a minimálne kondicionér. Vaše vlasy sa vám poďakujú.

  Ak máte vlasy jemné, Vám treba šampón jemný. Dajme tomu aj dva v jednom. Dávajte si pozor na oleje do vlasov a masky. Tieto by Vám vlasy zaťažili a mohli by vypadnúť. A ako spoznáte, že máte jemné vlasy? Sú rozlietané, nemajú tvar a nedržia. Nijako. Rýchlo sa mastia a máte pocit, že na hlave nemáte nič. Vyhnite sa fénovaniu horúcim vzduchom a používajte kefy z prírodných materiálov. To platí aj na vlasy suché.

  Najčastejší problém je, že sa vlasy mastia. Ak máte vlasy ťažké, husté s tendenciou sa mastiť. Vyhýbajte sa oblúkom maskám na vlasy. Vôbec na ne nemyslite. Vám treba jemné sérum silný šampón na ťažké a hrubé vlasy. Ak sa vám mastia vlasy tak často, že potrebujete umývať denne, nerobte to. Pokožka hlavy si chce udržať ochranný may a produkuje viac a viac. Siahnite po suchom šampóne a vlasy spleťte so vrkoču.

  Nezabudnite poriadne šampón napeniť. Nepotrebujete deci šampónu, potrebujete mať vlasy poriadne mokré. Vždy platí pravidlo druhého pokusu. Na prvý raz sa šampón nenapení poriadne. Vtedy má šampón funkciu odstránenia mazu a prachu z vlasov. Druhý krát sa váš šampón napení poriadne, ak by stále nie, pridajte trošička vody na vlasy a napeňte. Potom poriadne vypláchnite. Vlasy „prelejte“ vodou a naneste kondicionér alebo masku. Znova poriadne vypláchnite. Hotovo. Jednoduché, že?

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY