Domov / NOVINKY Z MY AUSTRIA / Ako a prečo je dobré prejsť na ekologické pranie
Kategórie
Značky
Články
  Pripojenie k Facebooku
  Prihlásiť sa
  Novinky

  Ako a prečo je dobré prejsť na ekologické pranie

  Ako a prečo je dobré prejsť na ekologické pranie - myAustria.sk    Spôsob, akým perieme svoje veci, nemá vplyv len na ich trvácnosť a vzhľad, ale aj na naše zdravie a životné prostredie. Ekologické pranie je vhodné pre tých, ktorých po použití bežných pracích prostriedkov trápi alergická reakcia, pre mamičky s malými deťmi, majiteľov čističiek odpadových vôd, ako i pre ekologické domácnosti.

  Čo obsahujú bežné pracie prostriedky

  Aby prádlo voňalo sviežosťou, pridávame do prania aviváž, ak chceme odstrániť odolné fľaky, nanášame na ne odstraňovače škvŕn, pre zmäkčenie vody používame zmäkčovadlá a aby biele veci ostali dlhšie biele, ošetrujeme ich bielidlami. Pracie prášky okrem prostriedkov na odstraňovanie škvŕn obsahujú aj rozličné látky s protihrudkujúcimi účinkami, inhibítory na zachovanie farby, parfémy a farbivá, ktoré na čistotu bielizne nemajú vôbec žiadny vplyv, avšak na ľudské zdravie a životné prostredie, bohužiaľ, áno.

  Ak si to všetko zhrnieme, uvedomíme si, že na bielizeň používame obrovské množstvo chemikálií, ktoré sú potom celé dni v priamom styku s našou pokožkou. Dokonca aj v noci, pretože pranie v pracích prostriedkoch neobíde ani posteľnú bielizeň, pyžamá a nočné košele. 

   

  Náhrada bežných za ekologické pracie prostriedky

  Našťastie sú dnes okrem bežných pracích prostriedkov dostupné už aj ich ekologické alternatívy. Ekologické pranie znižuje množstvo chemických látok na minimum a tak chráni prírodu i človeka zároveň. Pracie prostriedky v eko kvalite neobsahujú fosfáty, boritany, formaldehydy, chlór či organické zlúčeniny.

  Ak sa rozhodnete vymeniť tradičné pracie prostriedky za ekologické, bude to znamenať veľký prínos pre celú rodinu, ako aj pre prírodu. Ekologické nakupovanie neznamená vyššie finančné náklady, naopak, v mnohých prípadoch pri ňom môžete dokonca ušetriť.

  Eko produkty na pranie sa odporúčajú najmä na pranie detského oblečenia, plienok, bielizne pre alergikov,... Detská pokožka je totiž na cudzorodé látky mimoriadne citlivá a môže výrazne reagovať na zvyšky pracích práškov. Hoci sa viditeľná forma reakcie obmedzuje na pokožku, v skutočnosti trpí celý detský organizmus, ktorý sa s danými látkami musí vysporiadať. 

   

  Ako fungujú eko pracie prostriedky

  Ekologické pracie prášky dokážu odstrániť i odolnú špinu už pri nízkych teplotách a to bez toho, aby obsahovali fosfáty, optické bielidlá a konzervanty. Jedným z nich je aj Univerzálny prací prášok ALMAWIN, vhodný na pranie bielej i farebnej bielizne. Má príjemnú vôňu a zmäkčujúci efekt a jeho účinnosť spočíva najmä v obsahu cukrových tenzidov, mydla z rastlinných tukov a olejov, kyseliny citrónovej a sódy, pričom použitým bieliacim činidlom je bielidlo na kyslíkovej báze. V zložení nenájdeme chemické parfumy, ale éterický olej z levandule z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. 

  V prípade, že dávate prednosť pracím gélom, ale chcete si zvoliť ekologickú cestu, bude pre vás vhodnou voľbou napríklad Frosch Bio univerzálny gél na pranie. Je vhodný na všetky typy textílií, pričom receptúra z extraktu jabĺk (soľ kyseliny jablčnej) a špeciálna dlhotrvajúca ochrana farieb zabraňujú vyblednutiu farieb a chránia bielizeň pred zafarbením.

   

   

  Objavte eko spôsob odstraňovania škvŕn

  Bežné odstraňovače škvŕn častokrát obsahujú chlór, ktorý poškodzuje vlákna textílií a znečisťuje životné prostredie. ALMAWIN Tuhé mydlo na škvrny predstavuje pre ekologickú domácnosť overený, účinný a šetrný prípravok na odstraňovanie škvŕn z ovocia, krvi, mastnoty, atramentu a pod. Mydlo sa jednoducho navlhčí a nanesie na mokrú škvrnu. Po krátkom pôsobení sa vyplácha a operie v práčke. Celý kumšt sa ukrýva v zložení mydla, ktoré sa skladá z kokosového tuku, rastlinných olejov a z kravského lúhu, ktorý obsahuje proteázu a lipázu, teda enzýmy schopné štiepiť tuky a bielkoviny (špinu).

   

  Výhody ekologického prania

  • Ingrediencie sú bez škodlivej chémie - neobsahuje fosfáty, optické rozjasňovače, odpeňovače, syntetickú parfumáciu, enzýmy, farbivá a halogény.
  • Takto vypraté veci nedráždia pokožku - sú vhodné aj pre citlivú pleť alergikov a bábätiek.
  • Je efektívne a šetrné k prírode - eko pracie prostriedky sú biologicky odbúrateľné.
  • Neničí užitočné baktérie – takže môžu ďalej napomáhať rozkladu odpadu v kanalizácii.
  • Výsledkom je čistá bielizeň, ktorá si dlhšie zachováva svoju farbu a tvar – približne 70 – 80 % životnosti oblečenia závisí od toho, ako sa oň staráme.

   

   

   

   

  Prihláste sa na odber Noviniek a získajte zľavu 5%.

  Po prijatí Vášho emailu Vám zašleme zľavový kupón s trvaním platnosti.  Značky

   


  VŠETKY ZNAČKY