Kategórie
 
 
 
 
 
DYI - návody

6 krokov ako vyčistiť chladničku

Čistenie chladničky je dôležité nielen kvôli hygienickému uskladneniu potravín, ale pomôže vám tiež utvoriť si prehľad o tom, čo v chladničke máte. Nie je to však práve najobľúbenejšia činnosť a mnohé gazdinky ju odkladajú ako sa len dá. Preto sme pre vás pripravili 6 krokov, ako umyť chladničku rýchlo a jednoducho. Zároveň sa tiež dozviete, ako odstrániť zápach z chladničky.

DYI - návody

Ako sa zbaviť zápachu v topánkach

Zapáchajúce topánky nie sú nepríjemné len pre vás, ale ak sa vyzujete, aj pre vaše okolie. Okrem toho pri nich hrozí, že vám nohy napadnú plesne alebo baktérie, ktoré sa v takýchto podmienkach veľmi rýchlo a ľahko množia. Doprajte svojim nohám komfort, ktorý si zaslúžia – veď vás nosia celý deň. Ukážeme vám, ako ošetríte svoje topánky tak, aby ste sa za ne už viac nemuseli hanbiť.

DYI - návody

Ako vyčistiť rúru na pečenie + tipy a rady

V každej domácnosti sa v kuchyni pochopiteľne používa rúra na pečenie. Či sa používa pravidelne alebo len sporadicky, vždy skôr či neskôr zanesie nečistotami. Ostávajú v nej mastné fľaky po pečení mäsa, keď výpek prská či rôzne kúsky cesta po pečení koláčov. Ďalším používaním rúry sa tieto mastnoty a nečistoty pripaľujú. Keď však príde na rad čistenie rúry, máloktorá gazdinka sa do práce pustí s chuťou a dokonca častokrát jej čistenie odkladá.

DYI - návody

Sprchový kút a vodný kameň

Pamätáte si ten moment, kedy ste otvorili dizajnový časopis a v ňom ste zbadali krásnu, svetlú, čistú líniu sprchového kútu s čírim sklom a srdce vám poskočilo? Tie tmavé obklady tvorili krásny kontrast. To voľné umývadlo položené na doske z tmavého mramoru.. Ach, dokonalé.

DYI - návody

Ako sa zbaviť mravcov v záhrade, byte alebo dome?

Mravce v záhrade alebo v dome potrápia nejednu gazdinku. Žiadna z nich nimi nie je nadšená, pretože akonáhle sa usídlia v záhrade, alebo sa nebodaj nasťahujú do domu, tak môže byť veľmi zložité sa ich zbaviť. V niektorých obdobiach sa im darí výborne – napríklad, keď majú vhodné poveternostné podmienky, dostatok potravy alebo bola mierna zima. Máme však pre vás niekoľko odskúšaných tipov a rád ako sa zbaviť mravcov v záhrade, dome alebo byte.

DYI - návody

Ako si vybrať opaľovacie prostriedky

Leto sa nezadržateľne blíži, slnko láka do prírody a k vode. Čaká nás obdobie dovoleniek, dlhých prázdnin a samozrejme pobytu vonku na slnku. Pred horúcimi lúčmi slnka by sa mal chrániť každý, od najmladších detí až po seniorov. Viete ako sa správne chrániť pred slnkom? Či ako si vybrať prostriedky na opaľovanie tak, aby dovolenka i voľné chvíle priniesli radosť a nie nepríjemné spálenie?

DYI - návody

Ako vyčistiť žehličku?

Patríte k tým gazdinkám, ktoré denne perú bielizeň a následne ju musia aj žehliť? Ak áno, tak sa vám určite aspoň raz stalo, že ste zle odhadli teplotu a pripálili ste žehliacu plochu. Alebo máte vodný kameň v žehličke, či je na nej hrdza a tak ju nemôžete používať? Nemusíte ju hneď vyhadzovať a kupovať novú. V dnešnom článku vám poradíme ako vyčistiť pripálenú žehličku tak, aby ste ju nepoškodili. Nakoniec si povieme aj to ako odstrániť vodný kameň zo žehličky.

DYI - návody

Ako na upchatý odtok v kuchyni alebo kúpeľni

V každej domácnosti dokáže narobiť poriadne nepríjemnosti upchatý odtok v kuchyni alebo kúpeľni. Zákonom schválnosti býva, že sa to stáva práve v tom najnevhodnejšom čase. Voda z drezu alebo umývadla čoraz pomalšie odteká a keď ihneď nezakročíte, nakoniec sa odtok úplne upchá. Ako upchatému odtoku teda predísť?

DYI - návody

Veľkonočné upratovanie – takto to zvládnete ľavou zadnou

Veľká noc sa nezadržateľne blíži a vás neminie veľké upratovanie. Hlavne veľkonočné upratovanie si zaslúži zvýšenú pozornosť, keďže počas zimy sa toho pomerne dosť zanedbá. Upratovanie nepatrí medzi činnosti, ktoré robíme s radosťou, a preto by sme si ho mali poriadne naplánovať i dobre zorganizovať. Nechávať veľkonočné upratovanie na poslednú chvíľu je základom neúspechu. Nemusíte všetko upratať za jeden víkend a už vôbec nie za ten posledný.

DYI - návody

Ako odstrániť hrdzu z oblečenia?

Poznáte to. Zabudnete sponku vo vrecku a začne hrdzavieť. Alebo zhrdzavie kovový patent. Množstvo šperkov a doplnkov taktiež podlieha korózií. Jednoducho, škvrny od hrdze nie sú ničím výnimočným. Horšie je to vtedy, ak sa vám to stane na vašom obľúbenom kúsku oblečenia alebo topánkach. Čo robiť, keď sa objaví hrdza na oblečení? Máme pre vás pár tipov, ako si v takejto situácií poradiť a ako odstrániť hrdzu z oblečenia.

DYI - návody

TOP 5 rád ako bojovať proti vodnému kameňu

Jeden z tých problémov, ktorý trápi takmer každú domácnosť – vodný kameň. Spôsobuje ho predovšetkým tvrdá voda. Vodný kameň výrazne znižuje životnosť spotrebičov, spôsobuje vyššie náklady na energiu a po estetickej stránke to tiež nevyzerá úplne najlepšie. A aby toho ešte nebolo málo, tak nepomáha ani správnemu pretekaniu vody potrubím. Ako skoncovať v domácnosti s týmto „nepriateľom spotrebičov“ raz a navždy?

DYI - návody

Má význam impregnovať obuv a oblečenie?

Impregnácia už nie je v súčasnosti tabu. Prečo? Odpoveď je jednoduchá; chceme aby nám veci čo najdlhšie vydržali pekné a nezničené. Veď predsa keď si kúpite drahé kúsky oblečenia alebo topánok, tak si ich strážite ako oko v hlave. Správna starostlivosť a údržba je dôležitá, no a k starostlivosti patrí práve aj impregnácia. Ako, prečo a kedy impregnovať obuv a oblečenie?

DYI - návody

Viete ako správne vyčistiť čalúnený nábytok?

Dominantou každej obývačky je sedacia súprava, pohovka alebo čalúnené kreslá. A keďže obývacia izba je vo viacerých domácnostiach dennou miestnosťou, kde sa schádza celá rodina, čalúnený nábytok je najviac zaťažovanou vecou v celom dome. O sedaciu súpravu a ostatný čalúnený nábytok by ste sa mali starať a pravidelne ich čistiť. Inak sa rýchlo zašpinia tak, že bude ťažké – ba priam nemožné úplne vyčistenie. Správnou údržbou dosiahnete vysokú životnosť čalúneného nábytku. Viete však ako správne vyčistiť čalúnený nábytok?

DYI - návody

7 tipov ako upratať rýchlo dom alebo byt

Práve zazvonil telefón a vaša kamarátka, svokra alebo mamička vám oznámili, že za chvíľku sú u vás? Na jednej strane sa potešíte, ale pohľad na neuprataný byt vo vás vyvolá hrôzu. Nepodliehajte panike! Vďaka našim radám urobíte poriadok rýchlo a jednoducho, bez ohľadu na veľkosť bytu, či domu. Nasledujúcich 7 tipov ako upratať rýchlo dom i byt vám pomôže.

DYI - návody

Čo proti komárom? Vyskúšajte tieto tipy

Dlhšie a teplejšie dni častejšie trávime vonku v prírode. Posedenie v záhrade alebo večerné prechádzky nám môžu znepríjemniť komáre. Sú neželanými spoločníkmi počas celej sezóny od jari až do jesene a dokážu rýchlo pokaziť akýkoľvek večer strávený v prírode. Ako sa zbaviť komárov a aké prostriedky proti nim zaberajú? Vyskúšajte tipy a rady čo proti komárom zaberá.

DYI - návody

Ako vyčistiť striebro a zlato?

Strieborné a zlaté šperky sú úžasný módny doplnok, ktorý snáď nikdy nevyjde z módy. Tešia sa obľube už celé stáročia. Aj vy máte vo svojej šperkovnici obľúbené kúsky? Potom určite hľadáte spôsob, ako ich vyčistiť tak, aby vyzerali stále ako nové. Poradíme vám.

DYI - návody

Opäť je tu umývanie okien. Ako si ho uľahčiť?

Tiež patríte k tým, ktorí nemajú umývanie okien až tak veľmi v láske? Áno, pre mnohých z nás je to doslova mravenčia práca. Aj pri veľkej snahe totiž nemusí byť výsledný efekt uspokojivý, a na oknách môžu zostať nepekné šmuhy. Ak aj vás čaká veľké upratovanie, prinášame vám skvelé triky, vďaka ktorým už nebude čistenie okien trápenie.

DYI - návody

Ako vyčistiť krv z oblečenia?

Stáva sa to. Aj keď si dávate najväčší pozor, nejaký ten úraz sa v domácnosti vždy pritrafí. Či už ste sa nešikovne zranili nožom pri krájaní alebo riešite odreté koleno vašej ratolesti, po prvej pomoci nasleduje druhá - nutnosť odstrániť krv z oblečenia. Viete teda, ako odstrániť krv?

DYI - návody

Ako odstrániť lepidlo z oblečenia?

Bojujete práve so zvyškami lepidla, ktoré sa nedopatrením dostalo na vaše oblečenie? Nuž, takýto boj nie je práve jednoduchý. Ale môžete ho vyhrať, ak sa budete držať našich rád a overených trikov.

DYI - návody

myAustria má nový domov

Chceme neustále napredovať a zabezpečiť klientom kvalitný servis. To sú hlavné dôvody, prečo sa dennodenne zamýšľame nad tým, v čom by sme sa mohli ešte zlepšiť. Nelenili sme a máme pre vás niekoľko noviniek, ktoré zefektívnia našu prácu a vám prinesú podstatne lepší zážitok z nakupovania.

DYI - návody

Ako vyčistiť koberec

Koberce vnášajú do našich príbytkov útulnosť, pohodlie a sú skvelým doplnkom v ktorejkoľvek miestnosti. Netreba však pripomínať, aké náročné je samotné čistenie kobercov. O to viac, keď ste majiteľom svetlých kúskov, na ktorých sú viditeľné aj drobné nečistoty. Stačí malá nehoda a problém je na svete. A čo potom? Prečítajte si tipy ako vyčistiť koberec, aby žiaril ako nový.

DYI - návody

Ako vyčistiť mikrovlnku

Čistenie mikrovlnky nie je žiadna zábava a občas dá veru poriadne zabrať. Navyše, ak mikrovlnku pravidelne nečistíte, môže sa stať, že vo vnútri nájdete zaschnuté zvyšky jedla, ktoré špongiou tak ľahko nezotriete. Našťastie existujú prostriedky, ktoré si hravo poradia s každým druhom špiny. Odolné nečistoty a mastnotu jednoducho rozpustia, takže ich už nebudete musieť zoškrabávať a drhnúť do úmoru. Ak vás zaujíma, ako vyčistiť mikrovlnku rýchlo a bez námahy, máme pre vás niekoľko osvedčených spôsobov.

DYI - návody

Dobré rady a nápady do domácnosti - ako na jarné upratovanie?

Niektoré žienky domáce sa v upratovaní priam vyžívajú. Iné, a tých je zrejme oveľa viac, ho odkladajú, ako sa len dá, pretože majú pocit, že im prerastá cez hlavu. Jarné upratovanie je však pre väčšinu žien každoročnou nevyhnutnosťou. Preto sa oplatí získať osvedčené rady do domácnosti, ktoré vám pomôžu zvládnuť ho na výbornú. Navyše, bez zbytočného zhonu a stresu.

DYI - návody

Viete, ako odstrániť osie hniezdo rýchlo a bezpečne?

Možno ste osie hniezdo našli na verande, pod strechou alebo v altánku na záhrade. Zdanlivo nenápadná sivá masa však s pribúdajúcim teplom ožila a v jarnom vzduchu sa už čoskoro začal ozývať zlovestný bzukot. Likvidácia osieho hniezda nie je jednoduchá záležitosť – s našimi radami to však s prehľadom zvládnete.

DYI - návody

Vieme, ako sa zbaviť mravcov v dome

Jeden alebo dva mravce nikomu neprekážajú, no ak vám po parapete alebo kuchynskej linke pochodujú celé zástupy, je potrebné zasiahnuť. Mravce neušetria nič, ku čomu sa dostanú a ak objavia potraviny v špajzi alebo skrinkách s jedlom, dokážu narobiť poriadnu škodu. Zasiahnite radšej hneď, ako prídu na výzvedy a použite pritom tieto prostriedky.

DYI - návody

Praktické tipy ako vyčistiť dlažbu

Poznáte to, od položenia zámkovej dlažby už uplynul nejaký ten rôčik a jej pôvodné farby prekryl mach a nečistoty. Alebo keramická dlažba na terase či na chodbe dosiahla neželaný odtieň, takže ani v najmenšom nepripomína farby a vzor, kvôli ktorým ste si ju vybrali. Predstava namáhavého a častokrát zbytočného drhnutia neláka nikoho. Preto sme vybrali tie najlepšie tipy a rady, ako vyčistiť dlažbu rýchlo, ľahko a účinne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia
Potrebujete poradiť?Potrebujete poradiť?