Kategórie
 
 
 
 
 

myAustria magazín

Dobrá rada nad zlato. V myAustria magazíne sa dozviete, ako sa jednoducho popasovať s bežnými problémami nielen v domácnostiach, ale aj vo veľkých prevádzkach, kde čistota a hygiena je kľúčovým prvkom biznisu. Inšpirutje sa najnovšími trendami, nápadmi či návodmi pre účinnejšie pranie a čistenie. Špeciálna rubrika určená mamičkám ponúka rady a tipy pre každodennú starostlivoť o bábätká a deti. Ak hľadáte návod na odstránenie škvŕn po červenom víne, vyčistenie práčky, žehlič  či inú radu  z kategórie Ako sa to robí... sekcia DYI je tu pre vás aj s jednoduchými postupmi, ktoré hravo zvládnete.

 
 
 
 
Napísal Eva Lednárová
Domácnosť

Ako odstrániť zápach z umývadla

Zápach, ktorý sa šíri z umývadla v kúpeľni, môže poriadne znepríjemniť bežné činnosti, ako je napríklad aj umývanie zubov. A oveľa horšie je, ak sa tento problém vyskytne v kuchyni. Veď kto by si už rád pochutnával na výbornom jedle, ak sa z kuchynského drezu šíri hnilobný pach? Ak neviete, ako odstrániť zápach z umývadla, nechajte sa inšpirovať našimi radami.

Napísal Terézia Lipanová
Krása

Ako sa správne postarať o pokožku v zime?

Ako sa správne postarať o pokožku v zime?

Zima je pre pleť na tvári náročným obdobím. Pôsobenie mrazu, studeného vetra a náhle zmeny teploty pri prechode do vykúrenej miestnosti - to všetko prispieva k jej vysúšaniu. Prinášame vám preto niekoľko tipov, ako sa správne postarať o pokožku v zime.

Napísal Terézia Lipanová
Domácnosť

Ako odstrániť zápach z chladničky

Aj vás trápi zápach z chladničky? Môžu za to niektoré druhy potravín a jedál, ale tiež neporiadok, baktérie a zabudnuté zvyšky pokrmov. Poradíme vám jednoduché tipy, vďaka ktorým sa stane nepríjemný smrad chladničke minulosťou.

 

 

 

Napísal Janka Filina
Ostatné

Novoročné prekvapenie od myAustria, páči sa vám?

Internetový obchod myAustria pripravil pre svojich zákazníkov a fanúšikov špeciálne novoročné prekvapenie - vynovenú stránku www.myaustria.sk. Chcete vedieť, aké výhody nový e-shop prináša? Prezradíme vám v nasledovných riadkoch.

Napísal Terézia Lipanová
Ostatné

Rakúske Vianoce

Viete, čo znamená tradičný výrok „Es weihnachtet“ v nemčine? Ak hádate, že v preklade ide o niečo ako „Zvianočnieva sa“, hádate správne. Pred Vianocami sa totiž celé Rakúsko roztrblieta drobnými svetielkami a vzduchom sa šíria lákavé vône tradičných lahodných jedál, pečených gaštanov, klobás, vína a punču. Je to vlastne príprava na najkrajšie sviatky v roku, ktoré Rakúšania oslavujú prostredníctvom mnohých zaujímavých zvykov. Priblížme si teraz nádhernú vianočnú atmosféru v Rakúsku tak, ako keby ste boli jej priamymi účastníkmi.

Napísal Terézia Lipanová
Domácnosť

Ako čistiť a odvápniť kávovar

Zatuchnutá, horká káva z kávovaru nemusí byť spôsobená len nekvalitnou kávou. Rovnako totiž môže byť príznakom zaneseného stroja. Podobne je to aj v prípade poklesu prietoku vody a dlhšej prípravy kávy, ktoré zapríčiňuje usadený vodný kameň. Vieme, že domáce modely by sme mali čistiť minimálne raz za týždeň, podľa toho, ako často prístroj používame. Dôležitým pravidlom totiž je, aby bolo čistenie dôsledné a pravidelné. Prečítajte si návod, ako odvápniť kávovar a efektívne vyčistiť všetky zvyšky.

Napísal Terézia Lipanová
Krása

Čo na suché ruky? Doprajte úľavu suchým rukám aj počas zimy.

Suchá, praskajúca pokožka na rukách vie byť veľmi nepríjemná. Okrem toho, že vysušené ruky sú drsné a nepríjemné na dotyk, popraskaná koža na prstoch ruky je aj veľmi bolestivá a citlivá. Najmä blížiace sa zimné mesiace sú obdobím, ktoré predstavuje pre pokožku zvýšené nároky na hydratáciu. Prečo je to tak a čo na suché, popraskané ruky pôsobí najlepšie, sa dozviete v dnešnom článku.

Domácnosť

Praktické rady ako vyčistiť sedačku rýchlo a jednoducho

Vianoce sú za dverami a čas veľkého upratovania sa neúprosne blíži. Umývate okná, utierate lustre, tepujete koberce...Čistenie sedačiek však odkladáte tak dlho, ako sa len dá. Pritom sa nejedná o nič také, čo by ste nezvládli. Prečítajte si šikovné tipy, ako vyčistiť sedačku či ako odstrániť žuvačku zo sedačky, ktoré určite využijete.

DYI - návody

6 krokov ako vyčistiť chladničku

Čistenie chladničky je dôležité nielen kvôli hygienickému uskladneniu potravín, ale pomôže vám tiež utvoriť si prehľad o tom, čo v chladničke máte. Nie je to však práve najobľúbenejšia činnosť a mnohé gazdinky ju odkladajú ako sa len dá. Preto sme pre vás pripravili 6 krokov, ako umyť chladničku rýchlo a jednoducho. Zároveň sa tiež dozviete, ako odstrániť zápach z chladničky.

Zdravie

Svetový deň umývania rúk

15. október je každoročne dňom, keď si pripomíname Svetový deň umývania rúk. Ide o úkon, ktorý sa nám zdá možno až trošku banálny a mnohí ho vykonávajú.

DYI - návody

Ako sa zbaviť zápachu v topánkach

Zapáchajúce topánky nie sú nepríjemné len pre vás, ale ak sa vyzujete, aj pre vaše okolie. Okrem toho pri nich hrozí, že vám nohy napadnú plesne alebo baktérie, ktoré sa v takýchto podmienkach veľmi rýchlo a ľahko množia. Doprajte svojim nohám komfort, ktorý si zaslúžia – veď vás nosia celý deň. Ukážeme vám, ako ošetríte svoje topánky tak, aby ste sa za ne už viac nemuseli hanbiť.

Ostatné

5 dôvodov, prečo nakupovať u nás

Kvalitné produkty z Rakúska a Nemecka kúpite na www.myaustria.sk v našom e - shope a to bez toho, aby ste niekde cestovali. Navštívte naše stránky a nechajte nás ušetriť Vám čas a nakúpiť pre Vás kvalitu zo západu. Necestujte, ale radšej oddychujte a nakupujte pohodlne z domova. My sa o Vaše nákupy s radosťou postaráme.

Domácnosť

Čo je to tvrdá voda?

Vodný kameň je v našom regióne pomerne bežným problémom v každej domácnosti a je potrebné  mu venovať pozornosť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia